kom. Proboszcza: +48 512 342 265

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

W DOBRZANACH

Pierwszą wzmiankę o kościele w Dobrzanach mamy w roku 1381. Niestety, ten pierwszy gmach kościoła nie przetrwał do naszych czasów. Obecna świątynia zbudowana została po wielkim pożarze w roku 1731. Budowę kościoła datuje się na koniec drugiej połowy XVIII wieku. Od tamtego czasu przechodził liczne przebudowy.

Obecny Kościół to budynek, pokryty czterospadowym dachem. W połowie długości od frontu znajduje się czterokątna wieża dzwonnica z zegarem. Kościół posiada około 300 miejsc siedzących. Poprzedni Kościół zbudowany był w stylu gotyckim.

Do końca XVI wieku obok kościoła znajdował się cmentarz, który następnie przeniesiono na zachodni kraniec miasta. W XIX wieku cmentarz usytuowano na małym wzniesieniu (obecnie przy ul. Cmentarnej).