PIELGRZYMKA - WŁOCHY

1-9.10.2020

DZIEŃ 1 - PRZEJAZD

Zbiórka uczestników przed parafią ok. 03.00, przejazd w kierunku Włoch. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu  ok. Werony.

 

DZIEŃ 2 - FLORENCJA

Śniadanie i przejazd do stolicy Toskanii -  pięknej Florencji. Podczas zwiedzania z miejscowym przewodnikiem zobaczymy kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Piazza del Duomo, baptysterium, katedrę Santa Maria del Fiore, Wieżę Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Pałace Medyceuszy, słynny Most Złotników na rzece Arno. Przejazd do hotelu  w ok. Rzymu na obiadokolację i nocleg.

 

Alternatywnie: ASYŻ

Śniadanie i przejazd do Asyżu na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka,  kościół św. Klary, dom św. Franciszka. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej, znajduje się tutaj Porcjunkula - kapliczka, miejsce gdzie w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. 

 

DZIEŃ 3-4 - RZYM - WATYKAN

Śniadanie, przejazd do Wiecznego Miasta - Rzymu i zwiedzanie   z przewodnikiem miejscowym. Podczas pobytu w Rzymie zobaczymy m.in. (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Nawiedzimy także Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie i Święte Schody, Bazylikę Matki Bożej Większej. W Watykanie udamy się na  Plac św. Piotra na Modlitwę Anioł Pański lub Audiencję Generalną z Papieżem Franciszkiem  (podczas obecności Ojca Świętego  w Watykanie). Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5 - MONTE CASSINO – NEAPOL – POMPEJE  

Śniadanie lub odbiór pakietów śniadaniowych i przejazd na Monte Cassino do Opactwa Benedyktynów, na które m.in. składa się Klasztor i Bazylika z grobem św. Benedykta. Na polskim cmentarzu wojskowym złożymy kwiaty i oddamy cześć poległym żołnierzom i ich dowódcy - Gen. Andersowi.  Przejazd  na zwiedzanie Neapolu: położona u stóp Wezuwiusza dumna stolica południowych Włoch oferuje turystom swoje malownicze zabytki  i atrakcje: Spacer podczas którego zobaczymy m.in. Katedrę Św. Januarego i nabrzeża Santa Lucia  z pięknym widokiem na Zatokę Neapolitańską i Wezuwiusz. Następnie zwiedzanie miejsc związanych z Ks. Dolindo: kościół MB z Lourdes i św. Józefa, gdzie znajdują się ziemskie szczątki Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, pomodlimy  się  przy  jego grobie. Następnie nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej w Pompejach, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Przejazd do hotelu w ok. Neapolu  na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 - SALERNO – COSTIERA AMALFITANA

Śniadanie, po którym wybierzemy  się  na  poznanie  południowej  części  półwyspu Sorrentyńskiego.

Zaczniemy od zwiedzania Salerno – urokliwego i jednego z najbardziej słonecznych miast Italii. Zobaczymy także ruiny zamku Arechi oraz romańsko-gotycki pałac biskupi. Następnie rejs do Amalfi  wzdłuż Costiera Amalfitana, wybrzeża słynącego z pejzaży niezwykłej urody. Trasa ta jest uznawana za jedną z najbardziej uroczych w Europie. Na zboczach stromo schodzących do morza tarasowo osadzone są gaje cytrusowe. Pomiędzy nimi wije się wąska droga łącząca kilka malowniczych miasteczek. My zatrzymamy się najpierw w  Amalfi, które wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie zobaczymy  m.in. Katedrę Świętego Andrzeja z rzeźbą Świętego. Kolejna perełka na naszej trasie to Positano – wciśnięte pomiędzy zatokę Salerno i strome zbocza. Miasteczko posiada zabudowę tarasową z wąskimi uliczkami, małymi sklepikami, miniaturową plaża                                  i niewielkim portem. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Alternatywnie: PIETRELCINA – POMPEJE   

Śniadanie i przejazd do Pietrelciny, czyli rodzinnej miejscowości św. Ojca Pio. Odwiedzimy jego dom rodzinny i kościół Świętej Anny, w którym Ojciec Pio został ochrzczony. Przejazd do Pompei, miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Zwiedzimy wykopaliska tego antycznego miasta. 

 

DZIEŃ 7 - SIENA

Po śniadaniu przejazd do „średniowiecznego skarbu Toskanii” – Sieny. Zobaczymy zabytkową starówkę z piękną katedrą, Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei oraz Piazza del Campo – jeden z najwspanialszych placów Europy wybrukowany cegłą i marmurem. Czas wolny.  Przejazd do hotelu  w ok. Pizy na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 8 - MEDIOLAN

Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie Mediolanu - Katedra Narodzin Św. Marii Panny (trzeci co do wielkości kościół w Europie), Bazylika św. Ambrożego, via Dante, Zamek Sforzów, Galeria Viktora Emanuela, La Scala - jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata, pomnik Leonarda da Vinci. Następnie przejazd do Castelnuovo don Bosco. Na tym wzgórzu (zwanym dzisiaj „Colle don Bosco”) urodził się św. Jan Bosko. Zwiedzanie tych miejsc to jak odkrywanie na nowo niezwykłej osobowości Księdza Bosko oraz jego dzieła, obecnego dziś na całym świecie. Przejazd do hotelu w ok. Werony na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 9 - MADONNA DELLA CORONA

Po wczesnym śniadaniu przejazd na spotkanie z majestatycznym pięknem Alp i odwiedziny niezwykłego sanktuarium Matki Bożej w paśmie Monte Baldo. Tu, wysoko przyczepiona i jakby „wyrastająca” ze skał na wysokości 700 m n.p.m, otoczona koroną gór skryła się Madonna della Corona. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, po drodze pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki po północy.

Cena pielgrzymki dla grupy:

35 - 39 os. - 3090 zł

40 - 44 os. - 2950 zł

45 i więcej os. - 2850 zł

+ ok. 130-140 € /bilety wstępu/

Zapewniamy:

  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

  • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z łazienkami

  • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad

  • Opiekę i informację turystyczną pilota

  • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 130-140 €); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5% ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

 

Uwagi:

  • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1150 zł

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

  • w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł od każdego uczestnika.

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH