kom. Proboszcza: +48 512 342 265

na Beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego

04.06 – 08.06.2020

DZIEŃ 1 RYWAŁD KRÓLEWSKI – GŁOTOWO - STOCZEK WARMIŃSKI

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią ok. 04.00, przejazd do Rywałdu Królewskiego - pierwszego miejsca, w którym więziony był Prymas Tysiąclecia Kard. Stefan Wyszyński. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej i zobaczymy salę pamięci oraz więzienną celę Prymasa z Drogą Krzyżową – pamiątką po dostojnym „Więźniu”. Przejazd do Głotowa, zwanego Warmińską Jerozolimą, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Najświętszego Sakramentu oraz Kalwarię Warmińską. Następnym miejscem, które odwiedzimy będzie Sanktuarium w Stoczku Warmińskim – kolejne miejsce, w którym wieziony był Prymas Tysiąclecia. Pomodlimy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Królowej Pokoju i zwiedzimy muzeum znajdujące się w pomieszczeniach, w których był przetrzymywany Sługa Boży. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2 ŚWIĘTA WODA – BIAŁYSTOK

Po śniadaniu przejazd na Podlasie do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie. Na obszarze Sanktuarium znajdują się: kościół, grota, wzgórze krzyży, cudowne źródełko i kaplice Dróżek Boleści Maryi. Przejazd do Białegostoku, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie pomodlimy się przy relikwiach św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki i zobaczymy najsłynniejszy zabytek miasta - Zespół Pałacowo – Parkowy Branickich, którego barokowe ogrody słyną jako jedne z najpiękniejszych w Polsce. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 SOKÓŁKA – SUPRAŚL - ZUZELA

Śniadanie, po którym Przejazd do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Nawiedzenie kościoła Św. Antoniego Padewskiego, gdzie 05.10.11 uroczyście umieszczono do publicznej adoracji relikwiarz z Cząstką Ciała Pańskiego. Następnie przejazd do Supraśla na zwiedzanie Monasteru, czyli gotyckiej cerkwi p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która majestatycznie góruje nad całym miasteczkiem. Największy zachwyt w świątyni wywołuje ogromny, pozłacany żyrandol ozdobiony ikonami. Przejazd do Zuzeli - miejsca narodzin i chrztu Prymasa Tysiąclecia. Nawiedzenie kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego, gdzie Kard. Stefan Wyszyński był ochrzczony. Zobaczymy także Muzeum lat dziecięcych Prymasa, w którym znajdują się zdjęcia i pamiątki rodzinne Stefana Wyszyńskiego. Przejazd do hotelu w Warszawie na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 WARSZAWA

Śniadanie, po którym na Placu Piłsudskiego w Warszawie weźmiemy udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Przejazd na Żoliborz, do kościoła p.w. Św. Stanisława Kostki, gdzie nawiedzimy grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i zobaczymy muzeum. Następnie pojedziemy do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie zwiedzimy Panteon Wielkich Polaków. Na koniec spacer Traktem Królewskim, na naszej trasie zobaczymy: kościół Świętego Krzyża, kościół św. Anny, Uniwersytet Warszawski, Plac Marszałka Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałac Potockich,Pałac Prymasowski, Pałac Branickich, Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela (w miarę możliwości nawiedzimy grób Kard. Stefana Wyszyńskiego i grób Kard. Augusta Hlonda), Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 NIEPOKALANÓW – ŚWINICE WARCKIE – GŁOGOWIEC

Po śniadaniu przejazd przejazd do Niepokalanowa. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana M. Kolbego oraz Muzeum św. Maksymiliana. Następnie przejazd do Świnic Warckich. Tutaj zobaczymy kościół św. Kazimierza, gdzie Święta s. Faustyna przyjęła chrzest i I komunię świętą. W 2002 r. podniesiono kościół parafialny do rangi diecezjalnego Sanktuarium Chrztu i Narodzin św. Siostry Faustyny. Przejazd do wsi Głogowiec – miejsca urodzenia Heleny Kowalskiej – późniejszej siostry Faustyny. Zwiedzimy dom rodzinny - muzeum, mające oddać klimat życia rodziny Kowalskich. Po zwiedzaniu przejazd powrotny na miejsce zbiórki, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd do Dobrzan ok. północy.

Termin: 04.06 – 08.06.2020
Cena: 1290 zł/os.

Zapewniamy: Przejazdy komfortowym klimatyzowanym autokarem Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2,3, - osobowe z łazienkami Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad Opiekę i informację turystyczną pilota Ubezpieczenie NNW na terenie Polski do 5000 zł. Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług przewodnickich, opłat za systemy audio-guide, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 60 - 70 zł) napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi: program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom.