Krakow.PNG

DZIEŃ 1    WADOWICE - KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
Zbiórka uczestników przed Parafią i wyjazd w bardzo wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Wadowic - rodzinnego miasta Karola Wojtyły i zwiedzanie miejsc związanych z osobą św. Jana Pawła II, odwiedzimy zmodernizowane muzeum w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły, złożymy wizytę w świątyni, w której otrzymał chrzest przyszły papież. Możliwość zakupu i degustacji słynnych wadowickich kremówek. Następnie przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej - miejsca wyjątkowo bliskiego sercu św. Jana Pawła II. Pielgrzymów, których liczba sięga miliona rocznie, przyciągają tutaj słynne nabożeństwa dróżkowe oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryskiej. Karol Wojtyła, jako młody chłopak, wraz z rodziną wielokrotnie nawiedzał to sanktuarium i odprawiał nabożeństwa dróżkowe. Czynił to również jako kapłan i biskup krakowski. W 1979 r. nawiedził Kalwarię już jako namiestnik Chrystusowy, ponownie odwiedził Kalwarię w czasie swej ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 r. Nawiedzimy sanktuarium z Cudwnym Obrazem Maryi Kalwaryskiej i przejdziemy po dróżkach kalwaryjskich - Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2    KRAKÓW
Po śniadaniu przejazd do Krakowa na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedzimy Zamek Królewski (dziedziniec) oraz Katedrę Wawelską . Zobaczymy tutaj najstarsze i najważniejsze regalia polskie czyli symbole królewskiej władzy oraz przedmioty związane z kultem religijnym należące do najcenniejszych pamiątek Narodu Polskie-go. Zobaczymy Katedrę Świętych – m.in. Sanktuarium św. Stanisława i św. Jadwigi Królowej. Katedra na Wawelu od czasu swego powstania rozbrzmiewa dźwiękiem dzwonów. My zobaczymy ten najważniejszy, czyli Dzwon Zygmunta. Dalej trasa poprowadzi nas przez Groby Królewskie. Przejście na Stare Miasto. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie, zobaczymy między innymi Sukiennice, Rynek Główny, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza oraz ulicę Franciszkańską 3: Pałac Biskupów i słynne „okno papieskie”. Powrót do Domu Piel-grzyma na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3    WIELICZKA – ŁAGIEWNIKI
Śniadanie, przejazd do Wieliczki na zwiedzanie unikatowej Kopalni Soli. Przejdziemy podziemnym Szlakiem Pielgrzymkowym „Szczęść Boże”, na trasie zobaczymy kaplice, wykute w soli sakralne rzeźby, piękne komory, korytarze i przejścia. Trasa stanowi niezwykłe świadectwo religijności pracujących tu pokoleń wielickich górników. Punktem kulminacyjnym wędrówki będzie cudowna Kaplica św. Kingi.
Znaleźć tu można wspaniałe ołtarze, rzeźbioną ambonę, kopię Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci czy pomnik ze soli Jana Pawła II. Przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Bazylika Bożego Miłosierdzia, podziemia Bazyliki, zwiedzanie poszczególnych kaplic, nowe zabudowania Sanktuarium - Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, gdzie złożone są relikwie Świętego (ampułka z krwią oraz płyta nagrobna, przywieziona przez kardynała Stanisława Dziwisza z Watykanu), kaplica św. Józefa z obrazem Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Następnie Kaplica Męki Pańskiej, ołtarz polowy, Droga krzyżowa w ogrodach Sanktuarium, Kaplica Adoracji, wieża widokowa Jana Pawła II oraz arkady – miejsce gdzie można zakupić dewocjonalia. Powrót do Domu Pielgrzyma na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 OJCOWSKI PARK NARODOWY – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
Po śniadaniu przejazd w kierunku Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzimy renesansowy zamek w Pieskowej Skale zwany „Małym Wawelem” - będący ważnym ogniwem w łańcuchu fortyfikacyjnym na Szlaku Orlich Gniazd i zobaczymy Maczugę Herkulesa – charakteryzującą się oryginalną formą, stanowiącą osobliwy akcent w krajobrazie Doliny Prądnika. Przejazd do Ojcowa, gdzie zwiedzimy Grotę Łokietka – największą jaskinię na terenie Parku, składająca się z kilku korytarzy oraz dwóch dużych sal: Sali Rycerskiej i Sypialni. Zobaczymy także Kościółek na Wodzie. Powrót do Kalwarii Zebrzydowskiej, czas wolny. Obiadokolację i nocleg w Domu Pielgrzyma.

DZIEŃ 5 TRZEBNICA – LUBIĄŻ
Śniadanie i przejazd do Trzebnicy, gdzie nawiedzimy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej: zespół klasztorny wraz z bazyliką i grobem Świętej. Przejazd do Lubiąża, gdzie zobaczymy najstarszy i największy Klasztor Cysterski w Europie Środkowo-Wschodniej. Zwiedzimy Kościół św. Jakuba oraz imponującą, barokową salę książęcą. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godz. wieczornych ok. północy.

Cena pielgrzymki dla grupy:
35 - 39 os. - 1250 zł

40 - 45 os. - 1190 zł

Termin:
   06.06 – 10.06.2022

Cena zawiera:
- Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
- Zakwaterowanie: 4 noclegi w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, pokoje 2-3 os. z łazienkami
- Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad
- Opiekę i informację turystyczną pilota
- Ubezpieczenie - NNW do 5000 zł
Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłaty klimatycznej, zestawów audio-guide, degustacji kremówek itp. (na ten cel należy posiadać ok. 275 zł); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życze-nie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi: na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 440 zł
- w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 4 zł od każdego uczestnika.
- program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.