Medjugurie.PNG

Dzień 1 - 31.07.2022
Spotkanie o godz. 0:00 w nocy 31.07/01.08.2022. Wyjazd o godz. 0:10. Przejazd w okolice Zagrzebia, obiado-kolacja, nocleg.

Dzień 2 - 01.08.2022 MARIJA BISTRICA- ŠIBENIK
Śniadanie, przejazd do Marija Bistrica - miejscowości, w której znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej, znane już w XII wieku (Chorwacka Częstochowa – wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej). Pobyt w Sanktuarium, Msza Św. Przejazd malowniczymi trasami przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Następnie przyjazd do Šibenika – przepięknego chorwackiego miasteczka położonego nad zatoką. Spacer zabytkową starówką z pięknymi budowlami Dalmacji. Zakwaterowanie w Medjugorje i obiadokolacja. Zapoznanie się z otoczeniem Kościoła św. Jakuba. Udział w nabożeństwach wieczornych i rozpoczęcie Festiwalu Młodych.

Dzień 3-6 - 02.08.202 - 05.08.2022
Udział w bloku programowym Festiwalu Młodych przygotowanym przez Ojców Franciszkanów pracujących w Sanktuarium Królowej Pokoju. Program obejmuje m.in.:
- Wspólny udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba;
- Wejście i modlitwy na GÓRZE OBJAWIEŃ – PODBRDO, w miarę możliwości spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą; Wykłady i świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Marsz Pokoju ulicami Medjugorie, dzień poświęcony Wspólnocie CENACOLO, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
Ponadto:
- Wyjazd na wypoczynek nad pełnymi uroku Wodospadami Kocusa.
- Wyjazd do zabytkowego Mostaru – miasta znajdującego się na liście UNESCO. Możliwość zakupienia ciekawych pamiątek.
- Wypoczynek na Riwierze Makarskiej nad Morzem Adriatyckim.

Dzień 7 - 06.08.2022
Zakończenie Festiwalu Młodych. Przejazd i zwiedzanie stolicy Chorwacji - Zagrzebia, m.in.: Stare Miasto, Katedra Wniebowzięcia NMP (dawniej Świętego Stefana), Plac Króla Tomisława, Placu Jelacicia, Rynek Dolac. Krótki czas wolny. Przejazd w okolice Ludbregu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 - 07.08.2022
Śniadanie, Msza Św. w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego Krwi Pańskiej w Ludbregu, następnie całodniowy przejazd do Polski, planowany powrót ok. godz. 24:00.

CENA: 1680 zł

CENA OBEJMUJE:
• Przejazd autokarem klasy turystycznej
• Noclegi z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) 5 noclegów w Medjugorje, 2 noclegi tranzytowe. W hotelu Medjugorje pokoje 3-4 osobowe (dla małżeństw 2-osob.) w hotelach tranzytowych pokoje 2-3 osob.
• Opiekę pilota/przewodnika
• Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR; Również ochrona w przypadku zakażenia koronawirusem podczas wyjazdu - polisa pokrywa koszty leczenia oraz transportu.

CENA NIE OBEJMUJE
• obowiązkowych opłat programowych płatnych w autokarze u pilota 15 Euro
• napojów do posiłków w hotelach tranzytowych do/z Medjugorje

DODATKOWO :
• Dopłata do pokoju 1 osobowego 450 zł (jeśli będzie dostępność)
• Istnieje możliwość zwiększenia kwoty ubezpieczenia oraz wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze
• Zaliczka płatna przy zawarciu umowy 30% od całości kwot 500 zł
• Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru
• Wpłata końcowa do 30.06.2022

POLITYKA COVID-19 / ZWROT PIENIĘDZY W PRZYPADKU ODWOŁANIA WYJAZDU
Jeśli pielgrzymka zostanie odwołana przez biuro z powodu COVID-19, zwracamy Państwu pieniądze w 14 dni od odwołania wyjazdu.

Należy zabrać ze sobą:
• rzeczy wygodne, strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, peleryna, parasol, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy; również do pobytu nad morzem należy zabrać stroje, olejki, kapelusze, tenisówki do wody i aparaty fotograficzne; osoby planujące wejście na Górę Krizevac mogą zabrać mały plecak, latarkę, kijki nordic walking;
• dowód osobisty lub paszport; dobrze jest jeśli dokument traci ważność nie krócej niż pól roku od daty pielgrzymki; zabrać ksero danych z paszportu lub dowodu.
• Nabożeństwo wieczorne w Medjugorje będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub telefony komórkowe ze słuchawkami do odbioru fal FM. Można zakupić na miejscu takie radyjka, koszt to ok. 6 EURO.
• Walutą Euro możemy posługiwać się w Medjugorje, w niektórych sklepach dopuszczalne są złotówki.