top of page

  

 

 

Termin: 17.04 – 21.04.2023

Cena pielgrzymki:

36-40 os. - 1590

41-46 os. - 1490

--------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ 1

ŚWIDNICA – OSÓWKA

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią w godzinach rannych. Przejazd do Świdnicy - jednego z najcenniejszych zespołów staromiejskich na Śląsku. Zobaczymy barokowy ratusz, piękne kamienice, zabytkowe fontanny oraz potężną Katedrę św. Stanisława i Wacława. Następnie zwiedzimy zapierający dech w piersiach Kościół Pokoju. Ta ewangelicka świątynia, wpisana na listę zabytków UNESCO, wypełniona jest pięknymi barwnymi malowidłami i barokowymi ozdobami. Następnie przejazd na zwiedzanie podziemnego miasta Osówka. To główna, największa, najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera na Dolnym Śląsku. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2

WAMBIERZYCE – KŁODZKO

Po śniadaniu przejazd do usytuowanych malowniczo między trzema wzgórzami, w dolinie potoku Cedron Wambierzyc, zwanych Śląską Jerozolimą. Nawiedzenie Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin: bazylika, kalwaria z 74 kaplicami oraz ruchoma szopka stanowią prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Kościół Nawiedzenia NMP zbudowany został na wzór jerozolimskiej świątyni Salomona. Przejazd do Kłodzka - przejście 600-metrową Podziemną Trasą Turystyczną pod ulicami kłodzkiej starówki, następnie zwiedzanie centrum miasta wraz z gotyckim kamiennym mostem przypominającym Most Karola w Pradze, jak również Twierdzy Kłodzkiej. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

ZAMEK KSIĄŻ – PALMIARNIA W LUBIECHOWIE – KRZESZÓW

Śniadanie i przejazd do położonego na skalnym cyplu i otoczonego naturalnym wąwozem Zamku Książ - największego na Dolnym Śląsku. Zamek posiada ponad 400 pomieszczeń, my zwiedzimy go trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”. Następnie udamy się do pobliskiej Palmiarni w Lubiechowie, która powstała w latach 1908- 1911 za astronomiczną sumę 7 milionów marek w złocie, a do budowy jej wnętrz sprowadzono z Sycylii zastygłą lawę z wulkanu Etna. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów. Na koniec przejazd do Krzeszowa na zwiedzanie dawnego opactwa cystersów - arcydzieła sztuki późnego baroku i zabytek klasy zerowej. To potężne opactwo składa się z 5 budynków: bazyliki mniejsza, kościół św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, budynku klasztoru SS. Benedyktynek oraz Domu Opata. Z oddali całość wygląda jak gród obronny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4

KARKONOSKIE WODOSPADY – KARPACZ – JELENIA GÓRA-CIEPLICE

Po śniadaniu przejazd do Szklarskiej Poręby i spacer, podczas którego zobaczymy malownicze Wodospady Szklarki i Kamieńczyka - największe wodospady polskich Karkonoszy. Następnie przejazd do Karpacza, w programie zwiedzania: największy zabytek i symbol miasta - średniowieczna drewniana Świątynia Wang, Skocznia Orlinek, Tama na Łomnicy. Na koniec wizyta w Cieplicach Zdroju, uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry i najstarszym kurorcie w Polsce. Bijące tu od wieków źródła, jedyne w Polsce o temperaturze dochodzącej do 90 stopni, swoją skuteczność zawdzięczają związkom siarki i krzemu oraz zawartości fluoru. Zobaczymy Pałac Schaffgotschów oraz pospacerujemy po Parku Zdrojowym. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

ZAMEK CZOCHA – ŚWIEBODZIN – GOŚCIKOWO-PARADYŻ

Po śniadaniu przejazd do położonego na wysokim brzegu Jeziora Leśniańskiego Zamku Czocha. Główne atrakcje zamku to renesansowa studnia, nazywana "studnią niewiernych żon”, Sala Rycerska, Komnata Książęca czy kominek marmurowy w holu wejściowym. Atrakcję stanowią także przejście do podziemi oraz wieża. Specyficzny klimat zamku od zawsze zachęcał do kręcenia filmów, dzięki czemu zamek znany jest z takich obrazów, jak m.in. „Gdzie jest generał", „Wiedźmin” czy „Tajemnica twierdzy szyfrów”. Następnie przejazd do Świebodzina gdzie zobaczymy pomnik Chrystusa Króla - majestatyczną, białą, figurę Chrystusaw złotej koronie, najwyższą na świecie. Budowla swoim wyglądem nawiązuje do figury Chrystusa w Rio de Janeiro, od której jest o 3 m wyższa. Na koniec przejazd do miejscowości Gościkowo - Paradyż, gdzie znajduje się dawny klasztor cystersów, który ze względu na swoje piękno nazywany był „Rajem na ziemi”. Dookoła zielono, mnóstwo drzew i krzewów, zadbane ogrody, cisza i spokój. Nawiedzimy kościół Najświętszej Marii Panny - jeden z najcenniejszych zabytków na Ziemi Lubuskiej, gdzie szczególnym kultem otaczany jest obraz Matki Bożej Paradyskiej. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych lub ok. północy.

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapewniamy:

  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z łazienkami

  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad

  • Opiekę i informację turystyczną pilota

  • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłaty klimatycznej, za zestawy audio-guide itp. (na ten cel należy posiadać ok. 300 zł/os.); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 600 zł

  • w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 4 zł od każdego uczestnika.

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

dolny-slask.PNG
dolny-slask1.PNG
bottom of page