• ParafiaDobrzany

Środa Popielcowa


W Środę Popielcową (02.03.2022) rozpoczęliśmy kolejny raz w naszym życiu Wielki Post. Tegoroczny Wielki Post ma jednak swój bardzo dramatyczny kontekst. O ile przez dwa ostatnie lata zmagaliśmy się z pandemią, tak w tym roku żyjemy w mroku wojny, która wybuchła na Ukrainie.

Msze św. z posypaniem głów popiołem zostały odprawione w kościele parafialnym w Dobrzanach (o godz. 9.00 i o godz. 18.00) oraz w Ognicy, Błotnie, Odargowie i w Szadzku.

Zgodnie z prośbą Ojca św., aby Popielec spędzić na modlitwie i poście w intencji o przywrócenie pokoju, w kościele parafialnym po rannej Mszy św. został wystawiony Najświętszy Sakrament, by umożliwić wiernym modlitwę.

Po każdej Mszy św. zostały odśpiewane Suplikacje.


114 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie