top of page

Środa PopielcowaW Środę Popielcową (14.02.2024) rozpoczęliśmy Wielki Post. W kościele parafialnym zostały odprawione dwie Msze św. - o godz. 9.00 i godz. 18.00. Obydwie oczywiście z obrzędem posypania głów popiołem.

Na dwóch naszych filiach (w Krzemieniu i w Bytowie) obrzęd posypania również został przeprowadzony w Popielec (gdyż zwyczajowo właśnie we środę jest sprawowana tam Msza św.), a w pozostałych kościołach filialnych obrzęd ten zostanie dopełniony w najbliższych dniach (w Błotnie, w Szadzku i w Odargowie w czwartek, a w Kępnie i w Ognicy w niedzielę).

Hasłem przewodnim tegorocznej dekoracji wielkopostnej w kościele w Dobrzanach są słowa Pana Jezusa, wypowiadane wielokrotnie (w takim lub podobnym brzmieniu) do św. s. Faustyny: "Przyjdź i zanurz się w moim miłosierdziu".


46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page