top of page
  • ParafiaDobrzany

Środa Popielcowa


W Środę Popielcową (02.03.2022) rozpoczęliśmy kolejny raz w naszym życiu Wielki Post. Tegoroczny Wielki Post ma jednak swój bardzo dramatyczny kontekst. O ile przez dwa ostatnie lata zmagaliśmy się z pandemią, tak w tym roku żyjemy w mroku wojny, która wybuchła na Ukrainie.

Msze św. z posypaniem głów popiołem zostały odprawione w kościele parafialnym w Dobrzanach (o godz. 9.00 i o godz. 18.00) oraz w Ognicy, Błotnie, Odargowie i w Szadzku.

Zgodnie z prośbą Ojca św., aby Popielec spędzić na modlitwie i poście w intencji o przywrócenie pokoju, w kościele parafialnym po rannej Mszy św. został wystawiony Najświętszy Sakrament, by umożliwić wiernym modlitwę.

Po każdej Mszy św. zostały odśpiewane Suplikacje.


120 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page