top of page
  • ParafiaDobrzany

Świąteczne spotkanie w Kozach


W sobotę, 17 grudnia 2022 r., w świetlicy wiejskiej w Kozach, odbyło się spotkanie świąteczne dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami z terenu naszej gminy. Zorganizowane zostało ono we współpracy Miasta i Gminy Dobrzany, naszej parafii oraz parafialnego zespołu Caritas. Atmosfera świąteczna spotkania, dzięki wystrojowi sali, była bardzo widoczna i wyczuwalna. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich przez burmistrza p. Pawła Filipa, który zaprosił do wspólnego świętowania i obejrzenia jasełek, przygotowanych przez dzieci z klas "0" Szkoły Podstawowej w Dobrzanach oraz ich opiekunki. Po odczytaniu przez p. Ingę Krzyżak fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i występach dzieci nadszedł czas na życzenia i przełamanie opłatkiem, a po nich rozpoczęła się uczta kulinarna. Gościom podano barszcz z uszkami, 2 rodzaje pierogów i paszteciki z kapustą i grzybami. Nie zabrakło deseru w postaci ciast oraz owoców. Czas umiliło wspólne kolędowanie prowadzone przez ks. Łukasza, a kolędy przeplatały się z wierszami o tematyce bożonarodzeniowej autorstwa p. Barbary Kościńskiej. Na sam koniec spotkania każdy jego uczestnik dostał świąteczny upominek w postaci kubka i pięknej kartki, wykonanej przez uczniów szkoły w Dobrzanach.


115 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page