top of page

Święcenia w Towarzystwie Chrystusowym 2024

Zaktualizowano: 26 maj

21 maja 2024, wtorek, był wyjątkowym dniem dla wszystkich Chrystusowców. Bowiem tego dnia nasze Zgromadzenie zakonne - przez posługę i nałożenie rąk JE ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego - otrzymało 3 nowych kapłanów oraz 4 nowych diakonów.

Na uroczystej Mszy św. z obrzędem sakramentu święceń zgromadzili się Chrystusowcy z całego świata na czele z ks. Krzysztofem Olejnikiem SChr, przełożonym generalnym. Byli także obecni przełożoni wszystkich prowincji zagranicznych Towarzystwa Chrystusowego i wielu Chrystusowców z kraju i z zagranicy.

Z naszej parafii na to wielkie święto pojechali także: ks. Proboszcz oraz nasi parafianie (wraz z kilkunastoma ministrantami, którzy uczestniczyli w święceniach po raz pierwszy) wraz z ks. Dominikiem i ks. Grzegorzem.

Polecajmy Neoprezbiterów oraz Neodiakonów Bogu w naszych modlitwach i módlmy się wciąż o nowe powołania kapłańskie i zakonne.67 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page