top of page
  • ParafiaDobrzany

Święto Niepodległości i imieniny ks. Marcina


W dniu dzisiejszym (11.11.2022) obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 11.00 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, którą zamówił wcześniej p. Burmistrz Dobrzan Paweł Filip, a przewodniczył jej ks. Marcin.

Po Eucharystii nastąpiło złożenie przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrzanach wieńca pod tablicą upamiętniającą Bohaterów Niepodległości, która znajduje się w naszym kościele.


11 listopada to także liturgiczne wspomnienie św. Marcina, biskupa z Tours. Stąd dziś swoje imieniny obchodził ks. Marcin. Msza imieninowa została z kolei odprawiona o godz. 18.00, której przewodniczył sam Solenizant. Po tej z kolei Mszy św. zgromadzeni wierni mogli osobiście złożyć Solenizantowi życzenia.

fot. P. Fidler


103 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page