top of page
  • sstawierej

Święty Michał Archanioł w salce młodzieżowej!


Patron naszej parafii Święty Michał Archanioł objął w posiadanie i otoczył specjalną opieką przygotowywaną do otwarcia po remoncie młodzieżową salkę parafialną. W cudowny sposób pojawił się na ścianie salki, za sprawą kl. Piotra Gutsche SChr, który przyjechał z naszego seminarium w Poznaniu na praktyki powołaniowe z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza. Przyjechał na praktyki, ale też aby osobiście wykonać tę niezwykłą ikonę własnego projektu i pomysłu. Papierowy szkic obrazu powstał podczas poprzedniego pobytu Kleryka Piotra w Dobrzanach, w okresie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Bardzo szybko udało się wprowadzić zamiar w czyn. W ten sposób powstała unikalna na skalę światową współczesna ikona naścienna Świętego Michała Archanioła, której nie powstydziłby się żaden wielki artysta. Dziękujemy kl. Piotrowi za wspaniały prezent, który nam uczynił i otaczamy go naszą serdeczną modlitwą!!! Do zakończenia remontu salki duszpasterstwa młodzieżowego pozostało nam już tylko położenie zakupionego już linoleum na podłodze oraz rozwiązanie kwestii mebli. Do bierzmowania zdążymy.


Ks. Seb. (który, nie chwaląc się, pomalował Archaniołowi oba skrzydła:)109 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page