top of page
  • ParafiaDobrzany

Światowy Dzień Chorego


11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, gdyż w tym dniu w 1858 r. przy grocie Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Najświętsza Dziewica, przedstawiając się jej w miejscowym dialekcie: «Que soy era Immaculada councepciou» – «Jestem Niepokalane Poczęcie». Maryja objawiła się Bernadecie w sumie 18 razy, prosząc m.in. o podjęcie modlitwy i pokuty. W 1874 w tym miejscu ustawiono statuę Matki Bożej, a następnie neogotycką bazylikę. Sama Bernadetta wstąpiła w 1866 r. do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana.


W tym też dniu przeżywamy Światowy Dzień Chorego, które to święto ustanowił św. Jan Paweł II, 13 maja 1992 r., w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na swoje życie.


W naszej parafii tego dnia miała miejsca najpierw adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji chorych, a następnie była sprawowana Msza św., podczas której ks. Proboszcz udzielił sakramentu namaszczenia chorych, wyjaśniając wcześniej w homilii znaczenie tegoż sakramentu.

 

Orędzie papieża Franciszka na XXVIII Światowy Dzień Chorego.

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page