Życzenia na Boże Narodzenie 2020

Dobrzany, Boże Narodzenie 2020.

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i praw­dy” (J 1,14).

Na czas rozpoczynających się dziś Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask od Nowonarodzonego Dziecięcia, które - mimo, że ukryło się w betlejemskim żłóbku, podobnie jak ukrywa się w Białym Chlebie - jest przecież Królem Wszechświata i Panem czasu i Panem każdego ludzkiego serca. I tylko w Nim i z Nim, i przez Niego odkrywamy sens naszego istnienia i wszystkiego, co nas spotyka i czego doświadczamy.

Niech ten świąteczny czas - tak bardzo inny, a zarazem trudny - będzie pełen pokoju, nadziei i wzajemnej miłości, która swoją mocą będzie promieniować na Nowy 2021 Rok. Będąc razem w tym czasie, gdy wielu zmaga się z panującym wirusem, stawiajmy zawsze w centrum naszego życia Pana, który przychodzi teraz jako bezbronne Dziecko. Przyjmijmy Je po to, aby gdy kiedyś przyjdzie na końcu czasów jako Sędzia, przyjęło nas do Królestwa niebieskiego.

Życzymy Wszystkim świętości w codzienności naszych spraw i obowiązków, abyśmy kiedyś mogli wyśpiewać Królowi Wieków hymn chwały, który rozbrzmiewa w tę Świętą Noc.

Z darem modlitwy

Wasi duszpasterze:

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

ks. Marcin Bińkowski SChr, wikariusz

ks. Michał Armatys SChr, wikariusz

ks. Tadeusz Jóźwiak SChr, rezydent

53 wyświetlenia0 komentarzy

11 lutego 2022 r. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36) Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią Drodzy Bracia i Siostry, trzydzieści lat temu św. Jan Paweł