• ParafiaDobrzany

Życzenia Wielkanocne„Zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentem wiary chrześcijańskiej. Ono przekształciło oblicze świata. Stało się źródłem głębokiej wiary, gorliwości apostolskiej i bohaterstwa męczenników. Wrogom Chrystusa zdawało się, że Go unicestwili na zawsze. Nie przypuszczali, że przyczynią się do największego cudu Chrystusa - Jego Zmartwychwstania. Dzisiaj również wielu wydaje się, że unicestwią Chrystusa i Jego Kościół na ziemi. Nie wiedzą jednak, że przez krew, boleść i katusze ten Kościół, wraz z Chrystusem, kroczy ku zwycięstwu”.

sługa Boży ks. Ignacy Posadzy SChr

Drodzy Parafianie!

Tegoroczne Święta Wielkiejnocy przeżywamy w bardzo wyjątkowej sytuacji. Jesteśmy zamknięci w naszych domach, kościołach... i wydaje się nam - podobnie zresztą jak Apostołom również zamkniętym w Wieczerniku z obawy przed Żydami - że wszystka nadzieja umarła i że panuje tylko strach. A tymczasem Życie zwycięża śmierć i Chrystus Zmartwychwstały przychodzi do nas mimo drzwi zamkniętych z darem swojego pokoju, miłości i przebaczenia. Obyśmy chcieli i umieli z tych darów zaczerpnąć i radować się pełnią życia dzieci Bożych.

Niech zatem tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego przeniknie do głębi nasze dusze i serca, i umocni w walce ze złem, i oddali od nas wszelki lęk. Niech czas świąteczny - mimo tego, co się dzieje wokół nas - będzie czasem chrześcijańskiej radości, ufności i optymizmu. Idźmy z wiarą do pustego grobu Zbawiciela i przylgnijmy z miłością do Zmartwychwstałego, wsłuchując się w Jego pełne miłosierdzia słowa: „Pokój Wam”. On żyje i jest silniejszy od grzechu, zła, chorób, epidemii, a nawet śmierci!

A zatem błogosławionych i pełnych Bożego pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz głębokich przeżyć duchowych - doświadczonych w najbliższym gronie rodzinnym - umacniających naszą wiarę.

Wasi Duszpasterze

43 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2021

„Oto idziemy do Jerozolimy…” (Mt 20,18) Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości Drodzy bracia i siostry, zapowiadając uczniom swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aby wypełnić wolę Ojca

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH