top of page
  • ParafiaDobrzany

11 listopada

Zaktualizowano: 20 lis 2021


11 listopada wszyscy Polacy świętują rocznicę (w tym roku 103.) odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach nieobecności na mapach świata.

W naszej parafii świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św., zamówionej przez Burmistrza, o godz. 9.00. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz. Po Eucharystii p. Burmistrz z przedstawicielami Urzędu Miasta złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą tych, którzy oddali życie za niepodległość.

Podczas Mszy św. śpiewał chór "Apasjonata", który dokładnie 11 listopada obchodził także 10-lecie swojej działalności. Składamy gratulacje i najlepsze życzenia.

Z kolei o godz. 16.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się ieczornica w Gminnej, podczas której wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy, a potem odbył się koncert "Droga do wolności". W między czasie ogłoszono wyniki konkursu niepodległościowych prac plastycznych uczniów ZSP w Dobrzanach. Laureatom gratulujemy.

Na tym jednak nie skończyliśmy naszego świętowania, ponieważ 11 listopada to także wspomnienie liturgiczne św. Marcina z Tours. Tego dnia swoje imieniny obchodził ks. Marcin. Naszą pamięć, modlitwę oraz życzenia mogliśmy wyrazić wobec Solenizanta na wieczornej Mszy św. Plurimos annos.

Więcej zdjęć na stronie Facebooka Gminy Dobrzany.

95 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page