top of page
  • ParafiaDobrzany

34. Jasnogórska Noc Czuwania


Już po raz 34. Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej organizuje Jasnogórską Noc Czuwania w intencji polskich Emigrantów i ich Duszpasterzy. Czuwanie to w tym roku planowane jest na 18/19 października, czyli w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny.

Hasło tegorocznej pielgrzymki do Domu Matki i Królowej brzmi: "Z mocą  Bożego Ducha strzeżmy wspólnego dziedzictwa".

Apel Jasnogórski w piątek poprowadzi ks. Krzysztof Olejnik SChr - nowy przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a Mszy Świętej koncelebrowanej o g. 23 przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. 

W duchu jedności chcemy łączyć się też duchowo z rodzinami doświadczonymi rozłąką emigracyjną i Polakami w najdalszych zakątkach świata. Umożliwi to transmisja z Jasnej Góry przez Radio Maryja, Telewizję Trwam czy Radio Jasna Góra. Tej nocy bądźmy razem przed obliczem Pani Jasnogórskiej.


Parafia św. Michała Archanioła w Dobrzanach pragnie zorganizować również wyjazd na to wydarzenie. W najbliższym czasie będzie podany koszt i szczegóły wyjazdu.


Zapraszamy!

75 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page