top of page
  • ParafiaDobrzany

34. jasnogórska noc czuwania w intencji Polonii

Zaktualizowano: 21 paź 2019


Już po raz 34. Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej wraz z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla z 18/19 października 2019 zorganizowało nocne czuwanie na Jasnej Górze w intencji polskiej emigracji, ich duszpasterzy, sióstr i braci zakonnych pracujących pośród nich, ale także w intencji rodzin, które doświadczają problemu rozbicia emigracyjnego.

Czuwanie rozpoczęło się w Auli Kordeckiego, gdzie po zgłoszeniu się w rejestracji pielgrzymi mogli wziąć czynny udział we wspólnym śpiewie przygotowanym przez Siostry Misjonarki. Następnie o godz. 20:20 nowicjusze Towarzystwa Chrystusowego poprowadzili różaniec o nowe powołania, a o godz. 21:00 rozpoczął się codzienny Apel Jasnogórski, podczas którego rozważanie poprowadził ks. Krzysztof Olejnik SChr, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego. Po Apelu rozpoczęło się modlitewne czuwanie, którego kulminacją była Eucharystia o godz. 23:00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

W czuwaniu wzięli udział księża i bracia Chrystusowcy, Siostry Misjonarki Chrystusa Króla oraz bardzo licznie zgromadzeni pielgrzymi z kraju, ale również z pośród Polonii europejskiej. Również na noc czuwania wyjechali przedstawiciele naszej parafii (49 osób) z ks. Bogusławem Koziołem SChr, proboszczem i ks. Michałem Armatysem SChr.

Jednym z owoców pielgrzymowania jest pomysł, aby w parafii w Dobrzanach organizować raz w miesiącu Mszę św. w intencji nie tylko polskich emigrantów, ale przede wszystkim w intencji rodzin, które przeżywają rozłąkę. Takich rodzin w naszej parafii jest z pewnością sporo.

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page