• ParafiaDobrzany

72. rocznica śmierci kard. Augusta Hlonda


22 października 1948 roku w Warszawie zmarł Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond, Prymas Polski. Jest on Założycielem zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, którego członkowie (księża i bracia zakonni) - właśnie na polecenie Prymasa Hlonda - jako pierwsi podejmowali pracę duszpasterską na Ziemiach Zachodnich. Do dzisiaj Chrystusowcy pracują w wielu parafiach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, również w naszej w Dobrzanach.

Kard. August Hlond poprzez swoją wielką miłość wobec Kościoła i troskę duszpasterską wobec każdego Polaka, zorganizował zaraz po wojnie 5 administratur apostolskich na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Uczynił to jeszcze przed zerwaniem przez komunistów konkordatu ze Stolicą Apostolską, dzięki czemu dziś - można tak jednoznacznie stwierdzić - na Ziemiach Zachodnich możemy modlić się nie tylko po polsku, ale również być katolikami.

Módlmy się o beatyfikację tego Wielkiego Prymasa Polski. Jego proces beatyfikacyjny został zakończony. Do jego beatyfikacji potrzebny jest cud.

Więcej o Czcigodnym Słudze Bożym można przeczytać (i zobaczyć) na stronach OŚRODKA POSTULATORSKIEGO.


68 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

  • Grey Facebook Icon

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH