top of page
  • ParafiaDobrzany

A.D. 2021/2022

Zaktualizowano: 4 sty 2022


Tyle wart jest nasz rok,

ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci,

ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu.

Tyle wart jest nasz rok,

ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności.

Tyle wart jest nasz rok,

ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.

Tyle wart jest nasz rok,

ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.

Bł. kard. Stefan Wyszyński


W Sylwestra zgromadziliśmy się dosyć licznie w kościele parafialnym na nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym za kończący się 2021 rok.

O godz. 17.00 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o godz. 17.30 ks. Proboszcz poprowadził nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, które zakończyło się odśpiewaniem Te Deum. Z kolei o godz. 18.00 wszyscy księża odprawili Mszę św. na zakończenie roku.

 

Podsumowanie A.D. 2021


Chrzty - 42 (w tym 2 chrzty osób dorosłych)

Imiona dzieci:

Eliza * Rozalia * Antonina * Kaja * Michał Stanisław * Aleksander * Hanna * Franciszek Tymoteusz * Julian Krzysztof * Jan * Maksym * Liwia Barbara * Adela * Ksawery * Zofia * Jagoda * Tymon * Kacper * Daniel * Dawid * Emil Jadwiga * Lena * Emilia * Michalina * Antoni * Oliwia * Kacper * Nikodem * Amelia * Dawid Mikołaj * Kuba Tomasz * Alan * Michalina * Łucja Róża * Emil Mikołaj * Marcel * Michał * Franciszek * Jakub * Natalia

 

I Komunia święta - 34 osoby

Imiona dzieci:

Paweł * Fabian * Filip * Zofia * Hanna * Gabriel * Wiktor * Julia * Amelia * Dawid * Ksawery * Łukasz * Gabriela * Bartosz * Maciej * Nina * Filip * Antoni * Michał * Aleksandra * Julia * Filip * Kajetan * Bartłomiej * Miłosz * Lena * Ignacy * Błażej * Aleksander * Oskar * Mateusz * Dominik

 

Bierzmowanie - 45 osób

Imiona świętych patronów wybrane przez bierzmowanych

Krzysztof * Józef * Hiacynta * Łukasz * Alfons * Hildegarda * Jan Paweł * Tomasz * Karolina * Stanisław * Filip * Antonina * Andrzej * Weronika * Jerzy * Otylia * Jan Paweł * Hildegarda * Michał * Weronika * Dominik * Anna * Krystyna * Glafira * Filip * Krzysztof * Łucja * Maria Magdalena * Maria Magdalena * Rozalia * Cecylia * Oskar * Rozalia * Piotr * Agata * Kamil * Patryk * Klara * Piotr * Tomasz * Klaudia * Stanisław * Paweł * Sykstus * Antoni

 

Sakrament małżeństwa - 15 par

Konrad – Monika

Adrian – Małgorzata

Dawid – Katarzyna

Grzegorz – Magda

Kamil – Magdalena

Zaffer – Katarzyna

Rafał – Dominika

Bartosz – Magdalena

Artur – Patrycja

Konrad – Sandra

Artur – Paulina

Radosław – Ada

Marek – Dominika

Piotr – Sylwia

Mateusz – Zuzanna

 

Pogrzeby - 66 osób

Do wieczności odeszli:

Stanisław Ignacik * Andrzej Kościerski * Józef Puławski * Marta Żaba * Zofia Włodarczyk * Jacek Szparug * Helena Wiszniewska * Lesław Węckowski * Marian Bąk * Karolina Kubis * Marian Płaszczyk * Jan Jórgielewicz * Artur Bykowski * Sabina Bykowska * Michał Stolarek * Wincenty Raubo * Józef Kwiatkowski * Bazyli Mazurczyk * Krzysztof Furman * Zenon Kowalski * Irena Bączkowska * Marianna Sobek * Czesław Klimowicz * Danuta Bylewska * Celina Białecka * Tadeusz Koczot * Maria Szajda * Tadeusz Jaroszczuk * Stanisław Wróbel * Czesław Tomaszczenik * Jan Bykowski * Jarosław Czenczak * Grażyna Kociuban * Józefa Bargiel * Krystyna Paprocka * Maria Matula * Kazimiera Jaroszuk * Barbara Augustyn * Tadeusz Motyl * Kazimierz Wilczyński * Marek Kaźmierczak * Halina Baryłka * Stanisław Kosmala * Lucyna Koźbiał * Tadeusz Buca * Piotr Barszczowski * Jerzy Raczkowski * Marzena Korbacz * Edward Ścisłowski * Dariusz Urbanowicz * Kazimierz Gross * Stanisława Ciepłuch * Władysława Tomaszczenik * Bogdan Witowicz * Bogusław Scisłowski * Jerzy Eichman * Maria Zbróg * Jadwiga Sudnik * Jan Sobek * Barbara Szparug * Ryszard Borzym * Stanisław Jurgielewicz * Jan Bykowski * Stefan Rokosz * Grzegorz Podgórski * Aurelia Majchrzak


Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

102 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page