top of page
  • ParafiaDobrzany

Adwentowe wydarzenia

Zaktualizowano: 14 gru 2021


W czasie Adwentu (6 grudnia) przypada ulubione przez dzieci (ale przecież nie tylko!) wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Do naszej parafii ów Święty również zapowiedział swoje przybycie podczas Rorat z dziećmi (godz. 6.30). Wszyscy oczekiwali z utęsknieniem przybycia Gościa... jednak na skutek nieprzewidzianych okoliczności w tym dniu Święty nie dotarł na czas... a dzieci po zjedzeniu śniadania po Roratach musiały biec już do szkoły. W zastępstwie Świętego małe słodkie prezenty rozdał lektor o imieniu... Mikołaj!

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze! Św. Mikołaj dotarł ostatecznie do naszego kościoła po rannej Mszy św. w czwartek, gdyż wiedział, że i w tym dniu dzieci gromadzą się ochoczo na Roratach. Dziękujemy św. Mikołajowi za przybycie! I trzeba nadmienić, że warto wierzyć w prawdziwego św. Mikołaja, gdyż on nigdy nie zawodzi, mimo, że czasem opóźni swoje przybycie!

 

Innym wydarzeniem wartym odnotowania był synodalny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Odbył się on tradycyjnie w szczecińskim Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym. Tym razem oprócz wspólnej modlitwy i spotkania, dzień skupienia posłużył szafarzom do synodalnej refleksji nad duszpasterstwem i stanem wiary w kościołach parafialnych, filialnych i kaplicach.

Spotkaniu przewodniczył ks. Wojciech Zimny, diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ (na tej stronie są również zdjęcia z tego spotkania).

 

Swój adwentowy dzień skupienia mieli również pracownicy Caritas oraz wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas. Odbył się on w dniach 10-11.12.2021 w Domu św. Józefa przy ul. Strzałowskiej 26 w Szczecinie, a poprowadził go ks. Michał Malek.

W tym dniu skupienia wzięły udział przedstawicielki nowego składu naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć TUTAJ.


249 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page