top of page
  • ParafiaDobrzany

Biały Tydzień


Tradycyjnie w tygodniu po uroczystości I Komunii św. przeżywaliśmy w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Trwał on od poniedziałku 17 maja do piątku 21 maja. Brały w nim udział dzieci, które do I Komunii św. przystąpiły 1, 15 i 16 maja.

W poszczególnych dniach ks. Marcin starał się przybliżyć dzieciom pewne prawdy związane z uroczystością I Komunii św.

I tak: w poniedziałek tematem było macierzyństwo i ojcostwo (po Mszy św. dzieci wręczyły mamom róże; w tym dniu zostały poświęcone także różańce); we wtorek zobaczyliśmy rolę chrzestnych w wychowaniu dzieci (dzieci zapaliły w tym dniu jeszcze raz świece chrzcielne); w środę tematem była miłość babci i dziadka (w tym dniu zostały poświęcone różańce); czwartek poświęcony był Eucharystii i Kapłaństwu - w tym dniu swoją 2. rocznicę święceń świętował także ks. Michał i byli obecni na Mszy św. także jego kursowi współbraci (ks. Maksymilian, ks. Karol i ks. Roman). Na koniec zaś Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła; natomiast w piątek ks. Marcin podjął temat "zanurzenia w Bożym Sercu". Dzieci podczas homilii przypięły zrobione serca ze swoimi imionami do dużego serca, które symbolizowało Serce Jezusa. Na koniec zaś Mszy zostały rozdane pamiątki z I Spowiedzi św. i książeczki do odprawiania I Piątków miesiąca.

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page