Bierzmowanie 2020

Aktualizacja: maj 25

Rozpoczęliśmy w naszej parafii bierzmowanie, które z racji obostrzeń sanitarnych zostało rozłożone na siedem dni. W rodzinnym gronie pięcioro kandydatów przyjęło kolejny sakrament inicjacji chrześcijańskiej. Był to też wyjątkowy moment dla naszego księdza proboszcza, który na mocy delegacji Arcybiskupa Metropolity mógł udzielić sakramentu zwyczajowo przeznaczonego dla biskupów. Po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, kandydaci otrzymali krzyże, które poświęcił ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga. W homilii ks. Michał, który był odpowiedzialny za przygotowanie kandydatów, zwrócił uwagę na słowa z Księgi Ezechiela: „Dam wam serca nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, zabiorę wam serca kamienne, a dam wam serca z ciała” – podkreślając zgromadzonym, że otrzymują nowe serce napełnione Duchem Świętym.

Bierzmowani 13 maja 2020r.

Bierzmowani 14 maja 2020r.

Bierzmowani 15 maja 2020r.

Bierzmowani 18 maja 2020r.

Bierzmowani 20 maja 2020r.

Bierzmowani 22 maja 2020r.

Bierzmowani 25 maja 2020r.

25 maja odbyło się już ostatnie bierzmowanie. Z całego serca dziękujemy za przygotowanie przez rodziców bierzmowanych dekoracji w naszym kościele. Wszystkich, którzy przyjęli sakrament "dojrzałości chrześcijańskiej" zawierzamy w naszych modlitwach.

"Boże wszechmogący, Ojcze naszego Pana, Jezusa Chrystusa,który odrodziłeś te sługi swoje przez wodę i Ducha Świętego i uwolniłeś ich od grzechu, ześlij na nich Ducha Świętego Pocieszyciela, daj im ducha mądrości i rozumu, ducha rady i męstwa, ducha umiejętności i pobożności, napełnij ich duchem bojaźni Twojej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen."