top of page
  • sstawierej

Bierzmowanie 2022. Duch Święty zstąpił w Dobrzanach!

Zaktualizowano: 16 cze 2022


W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r., w naszej parafii nastąpiły wielkie poprawiny uroczystości Zesłania Ducha Świętego - 43 młodych katolików przyjęło sakrament bierzmowania. Opieczętowani Duchem św., otrzymali siedmiorakie dary i stali się ludźmi wiary, którzy mogą przez życie iść o własnych siłach. Teraz już niemal wszystko zależy od nich. Kandydaci, uczniowie 8 klas szkoły w Dobrzanach, przygotowywali się pilnie od września ubiegłego roku. Odbywali katechezy, spotkania w salce, brali udział w wyjazdach. W ostatnim tygodniu odbyli szereg prób, a w sobotę mieli dzień skupienia, podczas którego wszyscy przystąpili do Spowiedzi św. Uroczystość przebiegła w atmosferze pełnej pokoju i radości. Sakramentu udzielił młodzieży pasterz naszej archidiecezji, ks. abp Andrzej Dzięga.


Wspaniale zaprezentowała się Liturgiczna Służba Ołtarza, spośród której trzech ministrantów było bierzmowanych. Pięknie śpiewał parafialny Zespół Muzyczny MIKAEL, który reaktywował się po pandemii i - mimo wielu trudów - trzyma wysoki poziom. W gronie zespołu znalazły się cztery kandydatki do bierzmowania. Kierownictwo muzyczne sprawował w poniedziałek Łukasz Morozik, nauczyciel religii z naszej szkoły. LSO i MIKAELowi serdeczne Bóg zapłać! Bardzo ładnie i wszechstronnie włączyła się w liturgię młodzież i Rodzice kandydatów, wyraźnie przeżywając to wydarzenie. Po Mszy św. wszyscy udaliśmy do groty Matki Bożej na wspólne zdjęcie, a potem zaprosiliśmy ks. Arcybiskupa do wyremontowanej salki duszpasterstwa młodzieży. Tam Pasterz naszej Archidiecezji poświęcił salkę i spędził z młodzieżą sporo czasu, rozmawiając, robiąc zdjęcia i rozdając autografy. Zaproponował też konkurs na patrona naszej sali, co niniejszym podejmujemy - największe szanse ma zdecydowanie Św. Michał Archanioł, chociażby z racji ikony, którą mamy na ścianie.


Warto w tym miejscu podziękować Rodzicom za dobrą współpracę przez cały rok oraz podczas organizacji uroczystości: a w szczególności Państwu Janowi i Indze, Państwu Izabeli i Rafałowi, Paniom Monice i Barbarze za czynny udział i pomoc w liturgii; Mamom, które sprzątały kościół i salkę (paniom Monice, Anecie, Sylwii i Dorocie, a także świadkowej Zuzannie) oraz które dostarczyły ciasta na poczęstunek dla młodzieży w salce po uroczystości. Dziękujemy też p. Krzysztofowi Krukowi, który dwa tygodnie temu z synem Bartkiem w dwie godziny położył nową podłogę w salce, dzięki czemu mogliśmy oddać salę do użytku, odbyć tam jedną z ostatnich katechez przed bierzmowaniem oraz zwieńczyć ten wspaniały wieczór spotkaniem w gronie młodzieży. Dziękujemy też Paniom Aniom z Kwiaciarni za gustowną dekorację ołtarza oraz Panu Heliodorowi i Pani Basi. Młodzież podczas Eucharystii wyraziła też swoje podziękowania Bogu, ks. Arcybiskupowi i ks. Proboszczowi.


Wszechmogący Boże! Z całego serca dziękujemy Ci za Twoje hojne dary. Niech Duch Święty uzdalnia nas do równie wielkodusznej miłości wobec Boga i ludzi. Boże w Trójcy Jedyny, niech się dzieje Twoja wola w naszym życiu!

(Z podziękowań bierzmowanych)

Ks. Seb.
576 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page