top of page
  • ParafiaDobrzany

Bierzmowanie i ustanowienie nadzwyczajnych szafarzy Komunii


W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021, JE ks. bp Henryk Wejman sprawował w naszym kościele parafialnym Eucharystię, podczas której udzielił Sakramentu Bierzmowania 42. osobom i wprowadził w urząd nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej dwóch naszych parafian. Msza św. rozpoczęła się o godz. 15.00.

W homilii Ksiądz Biskup zachęcił m.in. młodzież, aby zawsze trwali blisko Boskiego Serca, a ta bliskość będzie wyrażać się w osobistej modlitwie, uczestnictwie w Eucharystii i w częstym przystępowaniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Imiona świętych patronów, których wybrała młodzież do Bierzmowania, są następujące: św. Hiacynta, św. Łukasz, św. Alfons, św. Hildegarda, św. Jan Paweł II, św. Tomasz, bł. Karolina, św. Stanisław, św. Marcin, św. Antonia, św. Andrzej, św. Weronika, św. Jerzy, św. Otylia, św. Michał Archanioł, św. Dominik, św. Anna, św. Krystyna, św. Glafira, św. Filip, św. Krzysztof, św. Łucja, św. Maria Magdalena, św. Rozalia, św. Cecylia, św. Oskar, św. Piotr, św. Agata, św. Kamil, św. Patryk, św. Klara, św. Klaudia, św. Paweł i św. Sykstus (niektóre imiona powtarzały się).

Z kolei nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej zostali: p. Jan Krzyżak i p. Grzegorz Ulewicz.

Wszystkim z serca gratulujemy i modlimy się, aby Serce Boże obdarzało wszystkich potrzebnymi łaskami.

Dziękujemy przy okazji tej uroczystości wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie: ks. Michałowi, LSO, zespołowi Mika'el (w nowym składzie), p. Heliodorowi, paniom dekoratorkom i każdemu, kto włożył choćby najmniejszą cząstkę, aby uroczystość przebiegła pięknie i dostojnie.


Najświętsze Serce Jezusa, uczyń serca nasze według Serca Twego.


296 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page