top of page
  • ParafiaDobrzany

Boże CiałoZgodnie z tradycją Kościoła w czwartek po Uroczystości Trójcy Najświętszej przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dzięki temu, że zostały zdjęte restrykcje sanitarne, co do ilości osób, które mogą wziąć udział w liturgii w kościele, jak i poza nim, w uroczystości mogło uczestniczyć więcej osób.

Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła w Dobrzanach wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy z nich usytuowany był zaraz przy kościele i wykonali go członkowie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i parafialnego Oddziału Caritas. Drugi ołtarz przygotował Domowy Krąg Biblijny i znajdował się przy budynku Urzędu Gminy, na parkingu. Trzeci został umiejscowiony na schodach na ul. Armii Krajowej i przygotowali go członkowie Róż Różańcowych. Ostatni zaś, gdzie zakończyła się procesja, zbudowano na drugich schodach na ul. Armii Krajowej i zbudowali go ministranci i lektorzy z LSO oraz młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania.

Jedyną rzeczą, która w tym roku była skromniejsza, to zgodnie z życzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity nie były niesione feletrony i sztandary oraz była ograniczona liczba dziewczynek sypiących kwiaty.

Dziękujemy wszystkim za liczną obecność i za przygotowanie procesji, jak i za zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Dziękujemy również miejscowej policji i naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za zadbanie o bezpieczeństwo procesji.

Fot. J. Krzyżak

W tym roku Msze Święte z okazji Bożego Ciała odprawione zostały także na naszych filiach. I tak już w środę wieczorem Msza św. była w Ognicy i Bytowie, w czwartek przed południem w Szadzku (tutaj była również procesja do czterech ołtarzy), w Błotnie i w Krzemieniu. Z kolei po zakończonej procesji w Dobrzanach została odprawiona Msza w Odargowie z procesją do czterech ołtarzy i w Kępnie z procesją.

fot. A. Pietryszak

302 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page