top of page

Boże Ciało

Zaktualizowano: 1 cze

"Zróbcie Mu miejsce Pan idzie z nieba

Pod przymiotami ukryty chleba

Zagrody nasze widzieć przychodzi

I jak się Jego dzieciom powodzi".


Tradycyjnie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (30.05.2024) - popularnie zwanej uroczystością Bożego Ciała - w naszej parafii zostały odprawione Msze św. z procesjami eucharystycznymi.

Głównej Mszy św. w Dobrzanach o godz. 11.00 przewodniczył ks. Proboszcz, a później udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz był na ul. Staszica przy Banku (przygotowali go mieszkańcy ul. Staszica), drugi obok Urzędu Miejskiego (przygotowały go grupy działające przy parafii, m.in. Kręgi Biblijne, Róże Różańcowe, Męski Różaniec), trzeci na bramie do prywatnej posesji na ul. Mickiewicza (przygotowali go mieszkańcy ul. Mickiewicza), a czwarty przy powstającej kapliczce Matki Bożej Niepokalanej przy ul. Mickiewicza i ul. Szkolnej (przygotowali go rodzice dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów). Przy czwartym ołtarzu, na zakończenie procesji ks. Proboszcz wygłosił kazanie, a także poświęcił powstającą kapliczkę.

Msze św. zostały odprawione również na naszych filiach. Tam też odbyły się procesje eucharystyczne. I tak: w Błotnie w środę o godz. 18.00; w Ognicy i w Szadzku w Boże Ciało o godz. 8.30; w Krzemieniu o godz. 9.00, a w Odargowie, w Kępnie i w Bytowie o godz. 15.00.

W tym roku modlił się z nami kl. Grzegorz z IV roku seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.

Dobrzany:

Błotno:

Krzemień:

Bytowo:

Odargowo: