top of page
  • ParafiaDobrzany

Boże Ciało

Zaktualizowano: 4 cze 2021


W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w kościele parafialnym w Dobrzanach procesja eucharystyczna wyruszyła po Mszy św. o godz. 11.00. Pierwszy ołtarz został przygotowany przez Jasnogórską Rodzinę Różańcową i Parafialny Oddział Caritas i znajdował się zaraz przy kościele przy krzyżu misyjnym. Drugi przygotowali członkowie Róż Różańcowych i usytuowali go przy budynku Urzędu Miejskiego. Trzeci, który znajdował się przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dworcowej, przygotowali rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Z kolei ostatni został zbudowany przez Ochotniczą Straż Pożarną i znalazł się przy wejściu na nową część cmentarza.

Przy czwartym ołtarzu ks. Marcin Stefanik SChr, superior domu głównego Towarzystwa Chrystusowego z Poznania, wygłosił homilię. Ksiądz superior przewodniczył także Mszy św., która poprzedziła procesję.

Z kolei uroczystego błogosławieństwa na cztery strony świata na zakończenie procesji udzielił ks. Proboszcz.


Obchody Bożego Ciała były przeprowadzone również na naszych filiach. I tak już w wigilię uroczystości Msza św. z procesją eucharystyczną odbyła się w Krzemieniu, Bytowie i w Kępnie. Z kolei w sam dzień uroczystości takie procesje były: w Szadzku (o godz. 8.30), w Bytowie (o godz. 9.00), w Odargowie (o godz. 14.00) i w Ognicy (o godz. 15.00).


Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w organizację procesji Bożego Ciała. Dziękujemy również Policji i Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji.

DOBRZANY:

BŁOTNO:

SZADZKO:

ODARGOWO:


544 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page