top of page
  • sstawierej

Byliśmy na GÓRZE TABOR 2022 w Mórkowie!


To był już ostatni z naszych czerwcowych wyjazdów duszpasterstwa młodzieży. W dniach 27-30 czerwca wzięliśmy udział w Spotkaniu Młodzieży Chrystusa GÓRA TABOR 2022 na terenie Nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Mórkowie koło Leszna. Tym razem w wyjeździe uczestniczyli też przedstawiciele dobrzańskiej Liturgicznej Służby Ołtarza. Część z nas przyjechała samochodem, a część pociągiem, z przesiadką w Poznaniu. Dotarliśmy w poniedziałek po południu, a wyjechaliśmy w czwartek po Mszy św. i obiedzie. W programie codziennie była Msza św., konferencje i spotkania tematyczne (m.in. na temat małżeństwa i rodziny oraz Ruchu Czystych Serc), zabawa i tańce integracyjne, modlitwa i posiłki, otwarty był też namiot adoracji Najświętszego Sakramentu. We wtorek mieliśmy międzyparafialny turniej piłki siatkowej, w którym nasza młodzież zagrała w jednej drużynie z młodzieżą z parafii Szczecin-Zdroje. Tego dnia poprowadziliśmy też pieszą pielgrzymkę z Mórkowa do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej - ks. Sebastian prowadził modlitwy i konferencję, a Szymon i Filip zabezpieczali przejście grupy jako porządkowi. W sanktuarium była też Msza św., a potem ognisko na polach przy kościele. W środę braliśmy udział w teleturnieju religijnym, prowadzonym przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla, a wieczorem bawiliśmy się na fantastycznym koncercie Siewców Lednicy. Tego dnia Mszę św. prymicyjną w Mórkowie odprawił ks. Paweł Hałgas SChr, świeżo wyświęcony nowy wikary parafii w Chociwlu, po czym udzielił nam wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego. W nocy ze środy na czwartek przez Mórkowo przetoczyła się potężna burza z piorunami. Uczestnicy mieszkali w namiotach, więc przeżyliśmy wiele emocji. GÓRĘ TABOR zakończyła w czwartek uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego.


Ks. Seb.

147 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page