top of page
  • sstawierej

Byliśmy na Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000!


Nie mogliśmy pominąć takiego młodzieżowego święta. Nie mogło nas tam zabraknąć! W sobotę, 4 czerwca, z samego rana pojechaliśmy na Pola Lednickie, gdzie w miejscu historycznego Chrztu Polski od 1997 roku spotykają się młodzi ludzie z całego świata na całodniowym czuwaniu. W tym roku pod Rybę - Bramę III Tysiąclecia - dotarło 20 tysięcy ludzi, głównie młodzieży z polskich i polonijnych parafii. Przyjechali też goście z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Meksyku, kilku państw afrykańskich oraz z Filipin. Modliliśmy się, tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Aktywnie wspieraliśmy naszych kleryków i stanowisko powołaniowe Chrystusowców, poznawaliśmy nowych ludzi, jedliśmy zapiekankę, oglądaliśmy pokaz akrobacji samolotowej, adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zmokliśmy trochę ze dwa razy podczas Mszy św. i burzy, która jednak przeszła bokiem, ks. Sebastian odprawiał Mszę św. wraz z prawie tysiącem kapłanów i spowiadał na polu, a na koniec przeszliśmy przez Rybę, dumnie powiewając flagą Dobrzan. To Lednica w telegraficznym skrócie. Szerzej trzeba zobaczyć na żywo - albo chociaż na zdjęciach i filmikach.


Polecamy film Lednica 2022 Zobacz jak było!

Polecamy Galerie ponad 191 zdjęć Głosu Wielkopolskiego

A także nasze wspomnienia filmowo-zdjęciowe (reportaż autorstwa Martyny i Doroty):
367 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page