• ParafiaDobrzany

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!K O C H A N I   P A R A F I A N I E
Trzeba nieraz wiele łez, by się uśmiechnąć, dużo twórczego potu, by odpocząć,

gęstych ciemności, by docenić światło…

Słyszycie głos zmartwychwstałego Chrystusa? Pan mówi:

„Gotowy już jest niebiański tron, w pogotowiu czekają słudzy,

jedzenie zastawione, przyozdobione wieczne mieszkanie,

skarby dóbr wiekuistych są otwarte, a królestwo niebieskie,

przygotowane od założenia świata, już otwarte".

(Starożytna homilia na Świętą i Wielką Sobotę).

Niech zakwitnie nasze serce pąkami łask,

byśmy pociągnięci przez Chrystusa ku prawdziwemu Życiu,

obudzili się ze snu marnej przeciętności i zakosztowali tego, co święte i wieczne.

Chrystus zmartwychwstał!Z serca dziękuję moim współbraciom w kapłaństwie: ks.Tadeuszowi, ks. Krzysztofowi i ks. Marcinowi za wielkopostną i przedświąteczną posługę w konfesjonale oraz za ofiarną posługę kapłańską w okresie Wielkiego Postu oraz Triduum.


Dziękujemy p. Mirkowi, p. Januszowi, p. Renacie Tyburskiej oraz lektorom za przygotowanie kościoła i dekoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego. Dziękujemy za ofiary, które złożyliście, kochani, na te cel.


Na ręce p. Krzysztofa Kardasiewicza składam wielkie „dziękuję” dobrzańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, za asekurację Drogi Krzyżowej ulicami miasta, za zaciągnięcie straży przy Grobie Pańskim oraz za służbę w czasie dzisiejszej Liturgii.


Dziękujemy wspólnotom duszpasterskim oraz osobom, które aktywnie włączyły się w przebieg liturgii, paniom i panom czytającym Słowo Boże, śpiewającym psalmy, niosącym dary do ołtarza. Dziękujemy naszemu ukochanemu zespołowi Mika’el za twórczy wysiłek, muzyczne aranżacje i piękny liturgiczny śpiew w czasie Triduum Paschalnego. Dziękuję szczególnie liderowi zespołu - Pawłowi Kłyszejce, za zaangażowanie, pomoc i wsparcie w przygotowaniu Triduum. Dziękujemy organiście p. Heliodorowi.


Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza ceremoniarzom, wszystkim wspaniałym lektorom i kandydatom do lektoratu, ministrantom i kandydatom do ministrantury, za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i celebrację pięknej Liturgii Triduum Paschalnego, za podjęcie straży i modlitwy przy Grobie Pańskim. Szczególne podziękowania dla niezmordowanych: prezesa LSO – Szymona Kuźniewskiego oraz wiceprezesa LSO – Mieszka Krzyżaka, dla ceremoniarzy: Filipa i Mikołaja Ulewiczów, Damiana Marchlewskiego, Przemysława Daniela, za dyspozycyjność, pomoc i czuwanie nad wszystkim.


Ks. Rafał, proboszcz

Dobrzany, 21 kwietnia 201930 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH