top of page
  • ParafiaDobrzany

Czuwanie w intencji powołań


W dniu 26 maja po wieczornej Mszy św. rozpoczęła się adoracja w intencji powołań. Inicjatywa te wpisuje się w trwającą od kilku miesięcy nieustanną modlitwę we wszystkich parafiach diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

W naszej parafii na modlitwie można było trwać we wtorek do północy, a w środę od godz. 7.00 do wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Na zakończenie dobowej modlitwy została odprawiona Msza św. z formularza o powołania kapłańskie.

 

Modlitwa św. Jana Pawła II o powołania


Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do diakonatu, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić.

Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki duchowy klimat, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego darów.

Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo do ślubów opartych na radach ewangelicznych.

Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich, by poszli za Tobą. Pomóż im zrozumieć, że tylko w Tobie mogą w pełni realizować samych siebie.

Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest naszą Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Cię o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.

Watykan, 6 stycznia 1986 r.

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page