top of page
  • ParafiaDobrzany

Dekret o heroiczności cnót ks. Ignacego Posadzego SChr


W sobotę, 17 grudnia 2022 r. papież Franciszek podpisał Dekret o heroiczności życia i cnót ks. Ignacego Posadzego SChr, Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Założyciela Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Fakt ten oznacza, że formalny proces beatyfikacyjny został zakończony. Do beatyfikacji potrzebny jest jeszcze cud. Módlmy się w różnych, trudnych przypadkach o łaskę udzieloną nam przez Boga właśnie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego.

Tekst modlitwy za jego przyczyną można znaleźć TUTAJ. Natomiast więcej informacji o Ojcu Ignacym można odnaleźć na stronach Ośrodka Postulatorskiego.

Z kolei więcej szczegółów, odnoszących się do dzisiejszego wydarzenia można przeczytać w poście na stronach Towarzystwa Chrystusowego.

56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page