top of page
  • ParafiaDobrzany

Diamentowa rocznica święceń ks. Tadeusza


Własnego kapłaństwa się boję,

własnego kapłaństwa się lękam

i przed kapłaństwem w proch padam,

i przed kapłaństwem klękam


W lipcowy poranek mych święceń

dla innych szary zapewne

jakaś moc przeogromna

z nagła poczęła się we mnie


Jadę z innymi tramwajem

biegnę z innymi ulicą


nadziwić się nie mogę

swej duszy tajemnicą

ks. Jan Twardowski

 

Powyższe słowa księdza poety nabierają jeszcze bardziej znaczenia, gdy uczestniczymy nie tylko w samych święceniach, ale także w rocznicach święceń. Taką okazję mieliśmy 9 czerwca, w liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, gdy dokładnie w tym dniu 60. rocznicę (diamentową) swoich święceń obchodził ks. Tadeusz (ks. Tadeusz święcenia kapłańskie przyjął 9 czerwca 1962 r. w katedrze poznańskiej z rąk ks. abp. Antoniego Baraniaka).

Dostojny Jubilat przewodniczył Mszy św. o godz. 18.00, a ks. Proboszcz wygłosił okolicznościowe kazanie. W Eucharystii uczestniczył ks. Krzysztof Rytwiński, jeden z poprzednich proboszczów w Dobrzanach, a także ks. Sebastian. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór Apasjonata. Po Eucharystii była z kolei okazja, by wierni złożyli Jubilatowi serdeczne życzenia.

301 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page