top of page
  • ParafiaDobrzany

Dożynki w Błotnie


W niedzielę, 11 września, o godz. 15.00 Mszą św. rozpoczęły się dożynki w Błotnie. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Łukasz, który przejął po ks. Sebastianie obowiązki i duszpasterstwo w tej części parafii. W kazaniu ks. Łukasz nawiązał do Liturgii Słowa, które wskazywało na wielkie miłosierdzie Boga, który ciągle poszukuje człowieka. Jest to przede wszystkim główny powód do dziękczynienia. Kolejny motyw to dziękczynienie za zebrane tegoroczne plony. I wreszcie trzeci powód to obchodzona na parafiach właśnie w tę niedzielę 90. rocznica powstania Towarzystwa Chrystusowego.

Po Mszy św. wszyscy - i mieszkańcy Błotna, i Goście - udali się przed kaplicę na dożynkowy poczęstunek. Tutaj oprócz rozmów, można było wziąć udział w licytacji, z której pieniądze zostały przeznaczone na chorego chłopca z Ińska.


78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page