top of page
  • ParafiaDobrzany

Dożynki w dobie epidemii


W niedzielę, 30 sierpnia 2020 roku, o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach została odprawiona dziękczynna Msza Święta za tegoroczne zbiory. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz.

Z powodu wciąż panujących obostrzeń spowodowanych epidemią tegoroczny obchód dożynek był bardzo skromny. Przed Eucharystią, której główną intencją było dziękczynienie za zbiory, głos zabrał Zastępca Burmistrza Bogdan Syganiec. W trakcie Mszy Świętej zostały przyniesione do ołtarza przez starostów kosze z chlebem oraz z owocami i warzywami, aby z powodu braku wieńców dożynkowych przynajmniej w ten symboliczny sposób zaznaczyć istotę dożynek. Na koniec z kolei Mszy ks. Proboszcz pobłogosławił złożone dary.

Natomiast jeszcze przed Mszą św. pod tablicą upamiętniającą Bohaterów Niepodległości został złożony wieniec z okazji 40. lecia powstania Solidarności.

Zdjęcia pochodzą ze strony: dobrzany.pl


154 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page