top of page
  • ParafiaDobrzany

Dożynki w Sierakowie, Bytowie i w Odargowie

Zaktualizowano: 8 wrz 2021


Przełom sierpnia i września to praktycznie "sezon" na dożynki. Niedawno odbyły się dożynki gminne, a teraz poszczególne sołectwa również kontynuują tę piękną formę dziękczynienia Bogu za tegoroczne zbiory.

W sobotę 4 września 2021 r. dożynki odbyły się w Sierakowie (godz. 13.00 - przewodniczył ks. Sebastian), w Bytowie (godz. 16.00 - przewodniczył ks. Proboszcz) i w Odargowie (godz. 16.00 - przewodniczył ks. Marcin).

Po Mszy św. mieszkańcy poszczególnych sołectw mogli spotkać się na centralnym placu wioski, by dalej przy smacznych potrawach i różnych zabawach świętować zakończenie tegorocznych żniw.

Mieszkańców Bytowa swoją obecnością zaszczycili p. Burmistrz z małżonką oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzanach. Warto także w tym miejscu nadmienić, że wieniec z Bytowa - w konkursie wieńców podczas gminnych dożynek - zajął pierwsze miejsce.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie święta z serca dziękujemy.

Odargowo:

Sierakowo (fot. P. Fidler):

Bytowo (fot. P. Fidler):329 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page