top of page
  • ParafiaDobrzany

Dzień fatimski


13 maja 1917 roku w Fatimie miało miejsce pierwsze objawienie się Maryi trojgu pastuszkom (Łucji, św. Hiacyncie i św. Franciszkowi). Piękna Pani powiedziała wtedy dzieciom: "Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata".

Również 13 maja, ale 1981 roku, na Placu św. Piotra w Rzymie dokonano zamachu na św. Jana Pawła II. Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że opiece Matki Bożej z Fatimy zawdzięcza uratowanie podczas tego zamachu.

Stąd w naszej parafii tego dnia (13 maja) zainaugurowaliśmy nabożeństwa fatimskie, które do października będą się odbywać w każdy 13. dzień miesiąca. Po wieczornej Mszy św. udaliśmy się z procesją wokół kościoła - podczas której niesiona była figura Matki Bożej Fatimskiej i odmówiliśmy jedną część różańca.

41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page