top of page
  • ParafiaDobrzany

Dzień Niepodległości


11 listopada 2020 przeżywaliśmy 102. rocznicę odzyskania Niepodległości. Z powodu wciąż panującej epidemii tegoroczne obchody tego wydarzenia sprowadziły się do minimum.

O godz. 12.00 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Z racji na trwające zamieszki w sposób szczególny modliliśmy się o pokój w Polsce, w parafii i w naszych rodzinach. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz. Po błogosławieństwie, kończącym Liturgię, wiceburmistrz p. Bogdan Syganiec i przewodniczący Rady Miejskiej p. Wiesław Borzęcki złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą bohaterów walk o Niepodległość.

W tym też dniu swoje imieniny przeżywał ks. Marcin Bińkowski. W jego intencji modliliśmy się na Mszy św. o godz. 18.00. Plurimos annos!

102 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page