top of page

Dzień skupienia dla LSO


W sobotę 11 marca 2023 r. w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie odbył się dzień skupienia dla ministrantów z parafii chrystusowców, w którym wzięli udział przedstawiciele sześciu parafii: poza miejscowymi ministrantami przybyli ci z sąsiedztwa – z parafii św. Józefa w Stargardzie (wraz z ks. Dominikiem Matuszewskim SChr oraz dk. Krzysztofem de Bruijnem SChr), a nadto z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach (wraz z ks. Waldemarem Pozlewiczem), Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu (z ks. Pawłem Hałgasem SChr), św. Michała Archanioła w Dobrzanach (z ks. Łukaszem Klimkiem SChr) oraz św. Ottona z Pyrzyc (wraz z ks. Maksymilianem Ślusarczykiem SChr oraz dk. Grzegorzem Brzozowskim-Zabostem SChr).


Wspólne spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem pokutnym przygotowanym przez ks. Dominika, który zwrócił uwagę na grzechy, jakich można w łatwy sposób dopuścić się służąc przy ołtarzu. Następnie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Waldemar Pozlewicz SChr, a słowo wygłosił ks. Łukasz Klimek SChr. Po umocnieniu ducha nadszedł czas na wzmocnienie ciała przez pyszną pizzę. Po wspólnym zdjęciu udaliśmy się do Stargardzkiego Centrum Nauki Filary, gdzie przy pomocy blisko 60 interaktywnych eksponatów można było poznać m.in. historię miasta oraz zaznajomić się z prawami fizyki. Około godziny 16 wszyscy bardzo zadowoleni i pełni nowych doświadczeń wrócili do swoich parafii. Całe spotkanie zorganizował i koordynował piszący to sprawozdanie ks. Michał Armatys SChr, duszpasterz z parafii Chrystusa Króla.


tekst: ks. Michał Armatys SChr

fotografie: Jakub Gerke oraz ks. Michał Armatys SChr


91 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page