top of page

Finał 2024 SFM "Góra Tabor" w Mórkowie

W dniach od 24.06. do 28.06. odbył się finał Spotkań Formacyjnych Młodych "Góra Tabor" w Wielkopolskim Mórkowie k. Lipna, gdzie mieści się Nowicjat Towarzystwa Chrystusowego. W wydarzeniu brała udział liczna grupa naszej młodzieży wraz z ks. Dominikiem.


⛰ W pierwszym dniu po zakwaterowaniu na polach namiotowych, posiłku, Eucharystii rozpoczynającej Górę Tabor, odbyło się spotkanie z p. Romanem Ziębą, ikonografem, który opowiadał o swojej podróży misyjnej do Japonii oraz który przez cały czas trwania wydarzenia prowadził warsztat pisania już kolejnej, pięknej ikony.


⛰ W drugim dniu młodzież wysłuchała świadectwo s. Natalii, uczestniczyła w warsztacie psychologicznym, który prowadzili w mniejszych grupach obecni kapłani i siostry; a kulminacyjnym momentem była tradycyjna pielgrzyma do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Wieczorem był czas na ognisko, tańce, zabawę, wspólny Apel oraz film "Powołany 2".


⛰ W trzecim dniu gościliśmy "Dobromira Makowskiego - RapPedagoga", który podzielił się z nami swoim świadectwem, podkreślając wyjątkowość każdego z nas. Ponadto odbył się warsztat Bibliodramy i w dalszym ciągu warsztat ikonograficzny. Wieczorem weszliśmy duchowo wspólnie już nas szczyt Góry Tabor podczas Uwielbienia, gdzie mogliśmy doświadczyć bliskości Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i powiedzieć Mu to, co kryły nasze serca.


⛰ W czwartym dniu kontynuowaliśmy warsztat psychologiczny, który podsumowała p. Psycholog. Popołudniu nastąpił długo wyczekiwany turniej siatkówki, w którym nasza młodzież po zaciętej walce zajęła 2. miejsce!!! 🥈 GRATULACJE! Wieczorem odbył się jeszcze koncert zespołu "Wyrwani Z Niewoli".


⛰ Ostatniego dnia zgromadziliśmy się na Eucharystii, której przewodniczył Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Bogusław Burgat SChr. Po Mszy każdy z uczestników otrzymał podczas nabożeństwa rozesłania, indywidualne błogosławieństwa, aby umocniony wrócić do swojego domu i głosić Jezusa wszędzie, gdzie jesteśmy.


DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy umożliwili naszej młodzieży ten wyjazd! Niech ten błogosławiony czas wyda piękne owoce... 😇


więcej zdjęć na naszym Facebooku:26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page