top of page
  • ParafiaDobrzany

Finanse parafii


Drodzy Parafianie.

Wszyscy przeżywamy bardzo trudny czas epidemii, która z każdym dniem niestety zatacza coraz to szersze kręgi. Restrykcje sanitarne dotknęły nas wszystkich, co uwidacznia się choćby nawet pustym kościołem. Oczywiście, w trosce o zdrowie i życie należy bezwzględnie dostosowywać się do poleceń rządu, jak i odpowiednich służb medycznych i sanitarnych.

Jako Duszpasterze jesteśmy - przy zachowaniu odpowiednich przepisów - do Waszej dyspozycji w posłudze sakramentalnej i we wszystkim tym, co dotyczy życia duchowego.

Jednak Parafia to również ta część materialna (jak np. opłaty za prąd, różnego rodzaju podatki, koszty związane z utrzymaniem kościoła, które należy uiścić niezależnie od panującej, czy też nie epidemii, itd.), która finansowana jest ze składek niedzielnych. Dla zobrazowania podam tylko, że składka z ostatniej niedzieli z całej parafii (za którą z serca DZIĘKUJĘ) wyniosła 500 zł, co jest 1/5 tego, co zwyczajowo składacie na ofiarę. Oczywiście ograniczymy wydatki parafialne do minimum i do tego, co jest konieczne, czy też do spłacenia tych zobowiązań, które zostały podjęte jeszcze przed pojawieniem się epidemii, a których na szczęście nie ma dużo, bo praktycznie wszystko było opłacane na bieżąco.

Wiem, że o kwestii finansowej zawsze pisze się bardzo trudno, tym bardziej jeżeli kwestie te dotyczą finansowania parafii, bo nieraz jest tu wiele niezrozumienia. Polecam do przeczytania artykuł p. Marzeny Nykiel, który wyjaśnia tę kwestię myślę, że w dobry i przystępny sposób.

Gdyby więc ktoś z Was zechciał wesprzeć finanse naszej parafii, to gorąco już teraz DZIĘKUJĘ za każdą złożoną złotówkę. Można to uczynić wpłacając jakąś kwotę na konto parafialne (poniżej podaję numer konta), albo po prostu wrzucając ofiarę do skarbony, która znajduje się pod chórem w kościele.

DZIĘKUJĘ tym Parafianom, którzy nie czekając na moje słowo podjęli inicjatywę i wpłacili już ofiary "na potrzeby parafii" lub też podjęli inicjatywę uwrażliwienia części Parafian na tę kwestię.

Jeszcze raz z serca Wam Wszystkim za każdy gest i każde wsparcie - i to duchowe, i materialne - DZIĘKUJĘ.

ks. Bogusław, proboszcz

 

Konto parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

434 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

11 lutego 2022 r. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36) Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią Drodzy Bracia i Siostry, trzydzieści lat temu św. Jan Paweł

bottom of page