top of page
  • ParafiaDobrzany

I Komunia Święta

Zaktualizowano: 24 maj 2022


W V Niedzielę Wielkanocną (15 maja 2022) w naszej parafii odbyła się wspaniała uroczystość I Komunii Świętej. Przystąpiły do niej 23 dzieci z klasy 3 a.

Uroczystą Mszę św., która rozpoczęła się obrzędem przywitania dzieci przed kościołem o godz. 12.00, sprawował ks. Proboszcz. Z kolei ks. Marcin - który przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii, mając z nimi lekcje religii w szkole, ale także prowadząc katechezy przy parafii - czuwał nad całością i wygłosił do dzieci okolicznościowe kazanie.

Dzieci, jak i ich Rodzice, włączyli się - nie tylko poprzez swoją obecność, ale przez czytania, wiersze i śpiew - w Liturgię pierwszokomunijnej Mszy św.

Po zakończonej Eucharystii nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, robionych na zewnątrz kościoła, przy grocie Matki Bożej.

Imiona dzieci, które 15 maja przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej: Filip, Maja, Dominik, Jakub, Julian, Natalia, Zuzanna, Laura, Franciszek, Oliwier, Emilia, Michał, Samanta, Kacper, Krzysztof, Paweł, Piotr, Nikola, Ignacy, Amelia, Michał, Mateusz, Laura.

Fot. Studio Flesz

 

Już gościsz Jezu w sercu mym. Dzień ten jest szczęścia mego dniem. Przyniosłeś dla mnie łask Twych zdrój. Bądźże uwielbion, Boże mój.


Cóż ja dam Tobie, Jezu mój? Chcę ofiarować zapał swój, By zawsze pełnić wolę Twą. Zachować czystą duszę mą.


Za łaski, które dajesz mi,

O, Jezu dzięki składam Ci,

I kocham Cię, o Jezu mój,

Bo Ty osładzasz życia znój.


Jezu, pozostań w sercu mym, Tylko Ty sam zamieszkaj w nim. Dopomóż mi w godzinie złej Wytrwać w miłości Jezu Twej.


632 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page