top of page
  • ParafiaDobrzany

Informacja o pielgrzymce do Hiszpanii i Francji


Parafia pw. Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach informuje, że organizuje samolotową pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji w terminie 17.05 – 25.05.2022 w cenie 3950 zł.

Są jeszcze wolne miejsca. Ewentualne osoby pragnące udać się na tę pielgrzymkę proszone są o kontakt z ks. Proboszczem z Dobrzan do 11 kwietnia br.


Szczegóły pielgrzymki:


DZIEŃ 1 TRANSFER NA LOTNISKO

Zbiórka uczestników przed Parafią w godzinach wieczornych i transfer na lotnisko w Warszawie.


DZIEŃ 2 MONTSERRAT

Odprawa bagażowa o godz. 07.05 i wylot do Barcelony o godz. 09:05, przylot na lotnisko Barcelona El Prat o godz. 12.20, odbiór bagażów i przejazd na Montserrat, gdzie znajduje się klasztor Benedyktynów będący świętym miejscem Katalończyków. Zwiedzanie sanktuarium z figurką La Morenety - Czarnej Madonny - patronki Katalonii. Przejazd do hotelu położonego w jednym

z kurortów na Costa Brava, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 3 BARCELONA

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Barcelony –zobaczymy niesamowite, choć wciąż nieskończone dzieło życia Gaudiego, czyli Katedrę Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą Św. Eulalii, dzielnicę gotycką, kolejny baśniowy wytwór Gaudiego - Park Guell, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę. Czas wolny na Las Ramblas. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 4 POBYT na COSTA BRAVA – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Całodzienny pobyt na Wybrzeżu Costa Brava, czas na wypoczynek i plażowanie.

Śniadanie, obiadokolacja, nocleg.


Możliwa również wycieczka fakultatywna:


WYCIECZKA STATKIEM DO TOSSA DE MAR

Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava z Lloret de Mar do Tossa de Mar (urocze średniowieczne miasteczko, malownicze mury obronne, baszty i wieżyczki na klifie,wąskie brukowane uliczki, skaliste zatoczki). Zwiedzanie miasteczka (płatne dodatkowo – ok. 50 EUR/os.)


DZIEŃ 5 ANDORA

Śniadanie i przejazd w kierunku Księstwa Andory, ulokowanego w Pirenejach pomiędzy Hiszpanią a Francją. Oprócz urokliwego położenia słynie także jako obszar bezcłowy, w którym znajduje się wiele sklepów obiecujących udane zakupy po okazyjnych cenach. Wśród zabytków można wymienić Casa de la Vall - kamienny dom z XVI wieku. Obecnie budynek jest siedzibą rządu Andory. Ciekawymi zabytkami są także romańskie, kamienne świątynie, jak kościół Sant Vincent d’Enclar z VIII w. Przejazd do hotelu w Lourdes na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 6 LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i miejsc związanych z życiem Świętej Bernadetty, której objawiła się Matka Boża, prosząc Ją o modlitwę i pokutę za grzeszników. W zamian Matka Boża ofiarowała w tym miejscu źródełko z cudowną wodą. Kąpiel w basenach, modlitwa w miejscu objawienia w Grocie Masabiel, Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami.

Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.


DZIEŃ 7 LOURDES - JASKINIE BETHARRAM

Po śniadaniu kontunuacja pobytu w Lourdes. Po południu wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejszych i najgłębszych we Francji jaskiń bogatych w ciekawe formy stalaktytów i stalagmitów, które zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemią łódką oraz wyjazd na powierzchnię kolejką. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.


DZIEŃ 8 LOURDES – TORRECIUDAD

Śniadanie i przejazd przez piękne Pireneje. Zatrzymamy się w sanktuarium Maryjnym Torreciudad. Miejsce to związane jest również z założycielem Opus Dei – Jose Maria Escriva. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 9 PRZELOT POWROTNY

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Barcelonie, odprawa na lot powrotny o godz. 11.10, wylot o godz. 13.10. Przylot do Warszawy o godz. 16.15, transfer do Parafii, zakończenie pielgrzymki.


Termin: 17.05 – 25.05.2022

Cena : 3950 zł


Zapewniamy:

- Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + bagaż podręczny 8 kg

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami

- Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

- Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia

- Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu

- Opiekę i informację turystyczną pilota

- Ubezpieczenie w TUiR „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.

- W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 140 EUR/ os. ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.


Uwagi:

- Ważność oferty: do 19.11.21 – warunkiem potwierdzenia jest wpłata 500 zł/grupa.

- dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

- na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1150 zł

- program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

107 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page