• ParafiaDobrzany

IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Aktualizacja: 27 kwi 2020


Już po raz czwarty 26 kwietnia 2020 r. w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Niedziela Biblijna, która równocześnie rozpoczyna Tydzień Biblijny, przebiegała pod hasłem: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem Życia”.

Ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, które jest inicjatorem wydarzenia, powiedział, że „Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczynającego Tydzień Biblijny, jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania fragmentu Pisma Świętego, który otrzymamy w kościele".

W naszym kościele w Dobrzanach również zorganizowaliśmy nasze wspólne czytanie Pisma Świętego. Ponieważ w kościele, według przepisów, może znajdować się maksymalnie 20 osób, stąd do czytania Ewangelii wg św. Mateusza zapisało się 20 osób. Wspólne czytanie rozpoczęło się o godz. 16.00 i po prawie dwóch godzinach lektury przeczytaliśmy 20 rozdziałów Ewangelii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie, mimo utrudnień jakie przyniosła wszystkim epidemia.

Poniżej film i zdjęcia z tego wydarzenia.


65 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wielkanoc

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH