top of page
  • ParafiaDobrzany

Kapłańska modlitwa za Zmarłych


W sobotę, 7 listopada, o godz. 15.00 na naszym cmentarzu w Dobrzanach miała miejsce "kapłańska modlitwa za Zmarłych". Polegała ona na tym, że zostało odprawione nabożeństwo takie, jakie odprawia się zwyczajowo w uroczystość Wszystkich Świętych, tzn. modlono się za zmarłych w pięciu stacjach, a pomiędzy nimi odmawiano różaniec. W tym roku z racji na zamknięte cmentarze od 31.10. do 02.11. takie nabożeństwo nie mogło mieć wówczas miejsca. A dlaczego "kapłańska modlitwa"? Otóż w myśl zachęty ks. Arcybiskupa w procesji szli sami księża, a wierni byli zgromadzeni przy grobach swoich bliskich.

Na koniec procesji, z zachowaniem przepisów sanitarnych, zgromadziliśmy się przy krzyżu, gdzie ks. Proboszcz odczytał Wypominki listopadowe, które zostały wyznaczone na sobotę i odmówiliśmy wszyscy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

150 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page