top of page
  • ParafiaDobrzany

Komunikat ks. abp. Andrzeja Dzięgi ws. beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Czcigodni Księża


Z radością serca informuję, że Papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Wyrażamy wdzięczność Bogu za zakończenie procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia i trwamy w modlitwie dziękczynienia za tę istotną decyzję Ojca Świętego, tym bardziej, że nasza diecezja, nie tylko modliła się o tę beatyfikację, ale darem Bożej Opatrzności, to u nas był przeprowadzony na etapie diecezjalnym także proces kanoniczny dotyczący stwierdzenia cudu. Oczekujemy teraz na wiadomość o dacie i miejscu uroczystej beatyfikacji.


Zachęcając wszystkich do modlitwy w oczekiwaniu na Uroczystość beatyfikacji, informuję, że pierwsze szczecińskie Dziękczynienie odbędzie się w pierwszych dniach po tej Uroczystości, w Archikatedrze Szczecińskiej oraz w Chominie (parafia Benice, dekanat Kamień Pomorski), gdzie nowo wybudowany kościół będzie dedykowany Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z zachowaniem wszystkich przepisów kanonicznych i liturgicznych. W kolejnych dniach i tygodniach do organizowania Dziękczynień zachęcam wszystkie parafie, ale szczególnie kolegiaty i sanktuaria naszej Archidiecezji. Zwieńczeniem naszego Dziękczynienia będzie uroczystość drugiej rocznicy koronacji Wizerunku Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, gdyż ten Obraz jest szczególnym darem Prymasa Tysiąclecia dla naszej ziemi.


W związku z tym zwracam się z prośbą do wszystkich Czcigodny Księży Duszpasterzy, aby w modlitwie wiernych często w najbliższych miesiącach wprowadzać wezwanie: „Wdzięczni Opatrzności Bożej za zbliżającą się beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, módlmy się o pogłębione przygotowanie naszych serc do tej uroczystości oraz o obfite i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła. Ciebie prosimy…”.


Arcybiskup Metropolita

Szczecińsko-Kamieński


Szczecin, 4 października 2019 r.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

11 lutego 2022 r. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36) Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią Drodzy Bracia i Siostry, trzydzieści lat temu św. Jan Paweł

bottom of page