• ParafiaDobrzany

Komunikat ks. abp. Andrzeja Dzięgi ws. beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Czcigodni Księża


Z radością serca informuję, że Papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Wyrażamy wdzięczność Bogu za zakończenie procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia i trwamy w modlitwie dziękczynienia za tę istotną decyzję Ojca Świętego, tym bardziej, że nasza diecezja, nie tylko modliła się o tę beatyfikację, ale darem Bożej Opatrzności, to u nas był przeprowadzony na etapie diecezjalnym także proces kanoniczny dotyczący stwierdzenia cudu. Oczekujemy teraz na wiadomość o dacie i miejscu uroczystej beatyfikacji.


Zachęcając wszystkich do modlitwy w oczekiwaniu na Uroczystość beatyfikacji, informuję, że pierwsze szczecińskie Dziękczynienie odbędzie się w pierwszych dniach po tej Uroczystości, w Archikatedrze Szczecińskiej oraz w Chominie (parafia Benice, dekanat Kamień Pomorski), gdzie nowo wybudowany kościół będzie dedykowany Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z zachowaniem wszystkich przepisów kanonicznych i liturgicznych. W kolejnych dniach i tygodniach do organizowania Dziękczynień zachęcam wszystkie parafie, ale szczególnie kolegiaty i sanktuaria naszej Archidiecezji. Zwieńczeniem naszego Dziękczynienia będzie uroczystość drugiej rocznicy koronacji Wizerunku Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, gdyż ten Obraz jest szczególnym darem Prymasa Tysiąclecia dla naszej ziemi.


W związku z tym zwracam się z prośbą do wszystkich Czcigodny Księży Duszpasterzy, aby w modlitwie wiernych często w najbliższych miesiącach wprowadzać wezwanie: „Wdzięczni Opatrzności Bożej za zbliżającą się beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, módlmy się o pogłębione przygotowanie naszych serc do tej uroczystości oraz o obfite i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła. Ciebie prosimy…”.


Arcybiskup Metropolita

Szczecińsko-Kamieński


Szczecin, 4 października 2019 r.

8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2021

„Oto idziemy do Jerozolimy…” (Mt 20,18) Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości Drodzy bracia i siostry, zapowiadając uczniom swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aby wypełnić wolę Ojca

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH