top of page
  • ParafiaDobrzany

Kongres Misyjny Dzieci - 26.10.2019


26 października (sobota) dzieci z naszej parafii uczestniczyły w II Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci w Sanktuarium Najświętszego Serca Pan Jezusa w Szczecinie. Spotkanie było zwieńczeniem i podsumowaniem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego pod hasłem „Ochrzczeni i posłani" z naszym wewnętrznym zawołaniem „Tańczący i rozśpiewani”. Poprzez wspólny śpiew i taniec organizatorzy przybliżali najmłodszym ducha powołania misyjnego jak i codzienne życie na misji.

Grupa misyjna z Goleniowa wystawiła inscenizację poświęconą misjonarzom i misjonarkom z różnych stron świata. Również swoim świadectwem pracy na misjach podzieliły się dwie siostry zakonne, na co dzień pracujące w Afryce.

Po różańcu odmawianym w różnych językach świata została odprawiona Msza św., którą celebrował ks. dr Paweł Płaczek, Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego w Szczecinie wraz z kapłanami pracującymi w parafiach prowadzonych przez Chrystusowców.

Po Mszy na zaproszenie gospodarzy wszyscy udali się do kawiarenki parafialnej na słodki poczęstunek.
8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page