• ParafiaDobrzany

Kongres Misyjny Dzieci - 26.10.2019


26 października (sobota) dzieci z naszej parafii uczestniczyły w II Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci w Sanktuarium Najświętszego Serca Pan Jezusa w Szczecinie. Spotkanie było zwieńczeniem i podsumowaniem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego pod hasłem „Ochrzczeni i posłani" z naszym wewnętrznym zawołaniem „Tańczący i rozśpiewani”. Poprzez wspólny śpiew i taniec organizatorzy przybliżali najmłodszym ducha powołania misyjnego jak i codzienne życie na misji.

Grupa misyjna z Goleniowa wystawiła inscenizację poświęconą misjonarzom i misjonarkom z różnych stron świata. Również swoim świadectwem pracy na misjach podzieliły się dwie siostry zakonne, na co dzień pracujące w Afryce.

Po różańcu odmawianym w różnych językach świata została odprawiona Msza św., którą celebrował ks. dr Paweł Płaczek, Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego w Szczecinie wraz z kapłanami pracującymi w parafiach prowadzonych przez Chrystusowców.

Po Mszy na zaproszenie gospodarzy wszyscy udali się do kawiarenki parafialnej na słodki poczęstunek.
6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wielkanoc

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH