top of page
  • sstawierej

Ks. Maciej Czaczyk na spotkaniu z naszą młodzieżą


W ramach przygotowań kandydatów do bierzmowania i budzenia z pandemicznego letargu naszej parafialnej młodzieży, raz w miesiącu odbywają się w kościele w Dobrzanach spotkania dla młodzieży 7 i 8 klas, objętych przygotowaniem do tego sakramentu. Nazywamy to roboczo Parafialnym Dniem Młodzieży, nawiązując do archidiecezjalnego spotkania młodych w Chojnie (ADM 2021), na którym byliśmy w październiku sporą ekipą uczniów klas 7-8. Ten jednodniowy wypad pozostawił w nas dobre wspomnienia i wciąż rozpala entuzjazm młodych - chcą jechać za rok w maju na trzydniowe ADMy do Chojny. W tzw. międzyczasie spotykamy się w Dobrzanach o godz. 17.30 na adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, na Mszy św. z krótką nauką, a potem podczas części rozrywkowej. 22 października mieliśmy inaugurację, 26 listopada spotkanie w salce parafialnej z 6-kilogramowym tortem, a 16 grudnia po Mszy św. przyjechał do nas ks. Maciej Czaczyk, zwycięzca 2. edycji programu "Must Be the Music. Tylko muzyka".


Maciej Czaczyk ma 27 lat, od 3 lat jest księdzem archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i obecnie pracuje jako wikary w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu, gdzie m.in. przygotowuje młodzież do bierzmowania. Od młodych lat śpiewa i gra na gitarze, uczył się od weteranów szczecińskiej sceny bluesowej, zespołu After Blues, a w 2011 r., mając 17 lat, wziął udział w 2. edycji programu wyłaniającego talenty muzyczne "Must Be the Music" na antenie Polsatu. Program wygrał i przez kilka lat prowadził udaną solową karierę muzyczną, wydając płytę we współpracy z Robertem Jansonem z Varius Manx i grając wiele koncertów w całej Polsce. Jego utwory miesiącami nie schodziły z topu list przebojów, do dziś można je usłyszeć w radiu. Po maturze, w 2013 roku niespodziewanie porzucił świat showbiznesu i wstąpił do szczecińskiego seminarium. Dziś jest księdzem, pracuje w parafii, ale też gra, komponuje piosenki, nagrywa teledyski i koncertuje, opowiadając swoje świadectwo życia, wiary i powołania. Właśnie w takim celu przyjechał do naszej młodzieży w czwartek, 16 grudnia.


W kościele w Dobrzanach ks. Maciej Czaczyk zagrał kilka swoich utworów z debiutanckiej płyty, dodając nowe kompozycje, które napisał już w seminarium. Wykonał też piosenkę Tadeusza Nalepy "I co?", którą wygrał przed 10 laty talent show w Polsacie. Bardzo ciekawie opowiadał o pustce, jaką powoduje życie bez Boga, na warunkach świata, budując tylko własne ego. Doświadczył tego przez kilka lat, prowadząc życie, którego wewnętrznie nie czuł i nie chciał. Odnalazł szczęście, pokój serca i powołanie w służbie kapłańskiej, ale nie wyrzeka się miłości do muzyki i swoich fenomenalnych umiejętności muzycznych. Wciąż działa, ewangelizuje i daje dobry wzór młodym ludziom. Poruszył też naszą młodzież, która po spotkaniu komentowała, że "od razu chce się żyć".


Właśnie tak pragniemy budzić młodzież i pokazywać im Boga - poprzez żywą wiarę, wiarę ludzi, którzy żyją Bogiem i dla których przyjaźń z Jezusem nie jest jakąś abstrakcją, zacofaniem, obciachem czy nudą. W przyszłości planujemy kolejne spotkania z ludźmi wiary w ramach młodzieżowych spotkań parafialnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na koncercie oraz osobom, które wsparły nas przy organizacji tego wydarzenia.


Ks. Seb.


Zdjęcia:

Luka Lukasiak/East News; Facebook/Dom Kultury Słowianin oraz Nasi Kochani Parafianie :).
209 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page