top of page
  • ParafiaDobrzany

Kurs lektorski w Marianowie

Zaktualizowano: 11 lis 2019


9 listopada 2019, w sobotę, odbyła się w Marianowie druga część kursu lektorskiego zorganizowanego dla Liturgicznej Służbie Ołtarza z parafii chrystusowców na Pomorzu Zachodnim.

O godzinie 10:00 spotkanie modlitwą rozpoczął wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat SChr. Najpierw odbyła się część teoretyczna, przygotowana przez organizatora kursu ks. Marek i nowego referenta powołań ks. Mateusza. Nieocenioną pomocą podczas zajęć był kl. Krzysztof z Poznania.

Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Wikariusz Generalny.

Po Eucharystii był obiad i dalsza część wykładów. Spotkanie zakończyły ćwiczenia z fonetyki i emisji głosu poprowadzone przez Panią Asię.

Z naszej parafii na to spotkanie pojechało z ks. Michałem dwóch lektorów.

Kolejna część kursu odbędzie się 29 lutego 2020 w Parafii p.w. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach.

Produkcja filmu: ks. Maksymilian Ślusarczyk SChr

Informacja i zdjęcia pochodzą ze strony Duszpasterstwo Powołań Towarzystwa Chrystusowego



90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page