LEDNICA 2019

Aktualizacja: 3 cze 2019

Za nami kolejne spotkanie młodych a polach lednickich. Na tegorocznej Lednicy nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej Parafii. W tym roku młodzież zgromadzona na Polach Lednickich błogosławiła i modliła się za towarzyszących im duszpasterzy oraz wszystkich kapłanów, by potrafili stawać wobec drugiego człowieka w prawdzie, pokorze i miłości.

Z wyciągniętymi dłońmi w geście błogosławieństwa młodzież zgromadzona na Polach Lednickich modliła się za towarzyszących im duszpasterzy i wszystkich kapłanów, którzy szczególnie teraz, w godzinie próby dla Kościoła w Polsce, potrzebują szczególnej modlitwy i wsparcia. Młodzi prosili, by kapłani potrafili w tym trudnym czasie stawać w prawdzie, pokorze i miłości.

„Panie daj naszym kapłanom współczujące serca i naucz ich tak patrzeć na drugiego człowieka tak jak Ty na niego patrzysz” – prosili w modlitwie młodzi, dopowiadając, że bardzo potrzebują świętych kapłanów i o takich kapłanów proszą.

Duszpasterze ledniccy o. Wojciech Prus OP i o. Mateusz Kosior OP zachęcali też młodych, by modlili się za swoich spowiedników, ilekroć będą przystępować do sakramentu pokuty i pojednania.

Po modlitwie za kapłanów na Polach Lednickich zabrzmiały oklaski.Trwające pod Bramą Rybą spotkanie odbywa się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocha” co stanowi nawiązanie do słów Jana Pawła II, że człowiek jest mocny wtedy, gdy wie, że jest kochany.

Na Lednicy nie brakuje symboli. Młodzi otrzymali pieczęć – symbol Ducha Świętego i specjalny rachunek sumienia oparty na treści obrazu Caravaggia Powołanie świętego Mateusza.Motyw powołania Mateusza przewija się podczas całego spotkania m.in. podczas tanecznej inscenizacji przygotowanej przez siostry i w geście powołania, z którym ruszyły do sektorów, by powtórzyć go wobec młodych.

kom. Proboszcza: +48 512 342 265