top of page
  • sstawierej

Lektorzy i ceremoniarze na treningu strzeleckim!

Zaktualizowano: 10 kwi 2022


Ekipa najstarszych ministrantów (lektorów, ceremoniarzy) w sobotę, 2 kwietnia, odbyła pierwszy trening strzelecki na Strzelnicy Sportowej PZAZ w Gryfinie. Ministranci mieli okazję najpierw postrzelać z długiej i krótkiej broni pneumatycznej, żeby wyrobić sobie podstawowe obycie z bronią, sprawdzić celność i skupienie. Potem dostali do ręki solidny karabin sportowy na ostrą amunicję, z którego strzela się do tarcz umieszczonych w odległości 50 metrów. Okazało się, że mamy w parafii snajperskie talenty - kilku chłopaków zaliczyło "dziesiątki" w tarczy i bardzo dobre wyniki punktowe. Potem przyszedł czas na broń krótką z ostrą amunicją na 25-metrowej strzelnicy. Pistolet wypadł nieźle, choć tutaj były mniej spektakularne wyniki. Trzeba to jeszcze poćwiczyć. Ciekawe, choć trudne, okazało się amerykańskie strzelanie z pozycji stojącej z karabinka wyposażonego w świetlny punkt celowniczy w lunecie zamiast tradycyjnych celowników - wymagał dużej koncentracji i pewnej ręki. Ten egzamin zaliczyliśmy z dobrymi wynikami. Wszystkie te strzeleckie ćwiczenia są bardzo przydatne mężczyznom u progu dorosłości. Uczą odpowiedzialności, koncentracji, dyscypliny i dojrzałości, ujawniają cechy osobowe i emocjonalne reakcje wobec sytuacji niebezpiecznych. Akcja jest częścią prowadzonej dla grupy starszych ministrantów formacji do dorosłego życia chrześcijańskiego.


Serdecznie dziękujemy Kierownikowi strzelnicy, p. Andrzejowi, za profesjonalne szkolenie.

Ks. Seb.

127 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page