top of page
  • ParafiaDobrzany

LIST POŻEGNALNY KS. RAFAŁA


Kochani Parafianie


Krótkie dwa lata, które dane mi było spędzić jako proboszcz, w dobrzańskiej społeczności (nie wyłączając filii) z pewnością zapisują się w moim kapłańskim i zakonnym sercu, jako piękny i płodny duchowo czas. Mogę już oficjalnie potwierdzić, że dobry Bóg wyznaczył mi kolejne zadanie, które rozeznali wyżsi przełożeni, kierując mnie do Domu Zakonnego w Częstochowie oraz do pracy i posługi w "Grupie Misyjnej" Towarzystwa Chrystusowego. Grupa ta ma zrzeszać księży, którzy będą głosić kerygmat i Słowo Boże (w ramach rekolekcji i misji parafialnych) w kraju i za granicą.


Przyjmuję tę propozycję i decyzję w duchu zakonnego posłuszeństwa, choć po ludzku serce "pęka" i fakt tak nagle przerwanej posługi w Dobrzanach, uwierzcie - duchowo nie jest dla mnie łatwy. Bóg potrafi zaskakiwać, kocham Go za to i wiem, że jeszcze żadna dusza, która poddała się w posłuszeństwie Panu, nie straciła za wiele, więcej, wydała jeszcze większe i błogosławione owoce.


Z dniem 15 sierpnia 2019 roku, decyzją władz naszego zgromadzenia zakonnego, nowym proboszczem dobrzańskiej parafii będzie ks. dr Bogusław Kozioł SChr. Dla niego to też nowe doświadczenie (po raz pierwszy będzie sprawował urząd proboszcza). Przyjmijcie ks. Bogusława serdecznie, już dziś obejmijcie Go gorącą modlitwą, wspierajcie na drodze jego kapłańskiej i zakonnej posługi. Ks. Bogusław obejmie kanonicznie parafię w niedzielę (18 sierpnia) na Mszy Świętej o godz. 11:00.


Bóg mi świadkiem, jak wiele zawdzięczam Wam i Waszej społeczności. Gdy w roku 2017 przybywałem do Dobrzan, pragnąłem tylko jednego, rozmodlić parafię i wspólnie tworzyć wspólnotę ludzi rozkochanych w Bogu i wiernych Kościołowi. Przyjęliście mnie serdecznie i ciepło, mogłem wielokrotnie doświadczyć Waszej miłości oraz wyrozumiałości. Takim pięknym znakiem i kulminacyjnym momentem tego, co siał w nas Bóg, był ubiegłoroczny odpust, pod hasłem "Dobrzany. Miasto Aniołów". Trzydniowy, anielski festiwal wiary, radości i jedności, ukazał, jak wielkich oraz wspaniałych rzeczy możemy wspólnie dokonać, na chwałę Pana, naśladując naszego patrona św. Michała Archanioła, stojącego wiernie przy Bogu.


Miałem w sercu wiele planów i projektów. Wszystkie przekażę ks. Bogusławowi. Wdzięczny Najwyższemu za te dwa lata pośród Was i z Wami, pokornie proszę o modlitwę. Niosę i będę Was niósł w swoim kapłańskim sercu, w duchu pięknych słów Założyciela naszego zgromadzenia kard. Augusta Hlonda (wypowiedzianych przez niego do chrystusowców): "między nami, nie ma dali". Tak, między nami, nie ma dali, żadna odległość i ta przestrzenna i ta czasowa, nie są w stanie zatrzeć tego, czego . Pan dokonał przez ostatnie dwa lata, posługując się nami jako swoimi umiłowanymi "narzędziami", gotowymi do pełnienia Jego woli.


Wszystkich Was, Wasze rodziny i całą dobrzańską Parafię, obejmuj wdzięczną pamięcią oraz mocną modlitwą. Wzrastajcie i razem z kapłanami budujcie dalej piękną wspólnotę ludzi rozmodlonych oraz rozkochanych w Bogu, bez tego, co niszczy jedność każdej wspólnoty, czyli zazdrości, kąsania, skrajnego indywidualizmu.


Spotkajmy się razem - 18 sierpnia - w niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 11:00. Przywitajmy wspólnie ks. Bogusława i zawierzmy jego posługę dobremu Bogu. Po Mszy zaś będzie dla mnie okazja, by się z Wami pożegnać i jeszcze raz Wam za wszystko podziękować.


Kocham Was i pamiętajcie: "między nami, nie ma dali". Z serca Wam i Waszym rodzinom błogosławię.


+ Z wyrazami szacunku i pamięcią w modlitwie,


ustępujący proboszcz, ks. Rafał.

1611 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page