top of page
  • ParafiaDobrzany

MŁODZI NA UDM2019 W POZNANIU
W niedzielę 26 maja 2019 roku, w Poznaniu, zakończyły się VIII Urszulańskie Dni Młodych, pod hasłem" "Cel na Miłość". W trzydniowym wydarzeniu wzięli udział lektorzy z naszej parafii.

Centralnym punktem ostatniego dnia UDM była Eucharystia, podczas której dziękowaliśmy za piękny czas kolejnego spotkania Urszulańskich Dni Młodych. W homilii duszpasterz spotkania, ks. Rafał Sorkowicz SChr zachęcał:


„Bądźcie ekspertami Bożej Miłości. Nie tej ludzkiej, którą proponuje świat, ale doskonałej Miłości Boga.”

Podkreślał również, że nikt z nas nie wyjeżdża z tego spotkania takim samym, jak tu przyjechał. To bardzo ważna prawda, umacniająca nas w czasie powrotu do swoich środowisk. Pewnego rodzaju "drogowskazem" dla nas wszystkich może być także adhortacja Papieża Franciszka "Christus Vivit", której egzemplarz otrzymał każdy w uczestników na zakończenie spotkania.


Po Mszy Świętej nadszedł czas dalszych podziękowań, tym razem wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg VIII Urszulańskich Dni Młodych. Żegnaliśmy się w atmosferze wdzięczności, radości i… miłości, która przecież była celem naszego tegorocznego spotkania. W tegorocznych UDM 2019 wzięło udział ponad 150 osób. Przez trzy dni trwaliśmy na modlitwie, wsłuchiwaliśmy się w konferencje iporuszajace świadectwa wielu wspaniałych osób.

 

Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie i niezależnie od tematu kolejnego spotkania, będziemy obdarowywać się wzajemnie tym największym otrzymanym od Boga darem, jakim jest Miłość.


Agnieszka Kozłowska77 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page